אוסלו: מצלמת אבטחה קלטה את רגע הפיצוץ

שעה שנורווגיה ממשיכה להתאבל על עשרות הנרצחים ולחקור את התנהלות המשטרה בזמן הטבח שאירע בסוף השבוע, מתפרסמים היום צילומים חדשים של רגע הפיצוץ בבירה אוסלו. בתיעוד נראים גם רגעי הבהלה לאחר הפיצוץ הקטלני

בנורווגיה מתקשים לחזור לשגרה לאחר מתקפת הטרור הרצחנית בשבוע שעבר. היום מתפרסמות תמונות נוספות מרגע הפיצוץ, סמוך לבניין הממשלה באוסלו.

בצילומים, שנקלטו במצלמת אבטחה של חנות אלקטרוניקה סמוכה, ניכרת היטב עוצמת הפיצוץ והפאניקה שהגיעה אחריו.

אתמול הודיע ראש ממשלת נורווגיה על הקמת ועדת חקירה מיוחדת שתחקור את מחדלי המשטרה, תפקוד שירותי החירום במדינה ופרטי האנשים עמם היה הרוצח בקשר לפני שביצע את הטבח.

בריוויק הודיע במייל על כוונתו לבצע הרג המוני 

17 דקות לפני פיצוץ מכונית התופת בבניין הממשלה באוסלו, שלח אנדראס ברייויק מייל המוני, בו הוא מודיע: "אני הולך להרוג אנשים באוטויה ובאוסלו".

על פי הדיווחים, ברייויק שלח את הדואר האלקטרוני ליותר מ-1,000 בני אדם - בהם חברים בקבוצות אנטי מוסלמיות ברחבי אירופה, ולחברי קונגרס לשעבר במדינתו.

אל הדואר צירף ברייויק מכתב באורך של 1,500 עמודים, בהן פירט את דעותיו הגזענות כלפי זרים באירופה, וגם לקישור לסרטון באתר יו-טיוב בו הוא מסביר את עמדותיו.

ברייויק הגדיל לעשות, ושלח במכתב את כל ההכנות שביצע לקראת הטבח: הכנת מטען הנפץ שהוטמן בבניין הממשלה וגם את הרצח ההמוני אותו ביצע. בנוסף אמר ברייויק שהוא מתכונן לברוח ממעצרו כדי לבצע טבח נוסף, ואף ביקש מכל מי שקיבל את המייל להעביר אותו הלאה לחבריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק