נורווגיה מתאבלת על הנטבחים

חמישה ימים לאחר הטבח המזעזע באוסלו, החלו כלי התקשורת בנורווגיה לפרסם את תמונותיהם של הנרצחים. באתר אינטרנט מיוחד שהוקם לזכרם, העלתה המשטרה את תמונות הנרצחים ואת סיפוריהם האישיים - וביניהם גם לא מעט מוסלמים ומהגרים מאפריקה. האומה כולה מתאבלת

נרצחי המתקפה בנורווגיה (אתר העיתון "דאגבלאדט")

השלטונות בנורווגיה רצו להמתין עם פרסום שמות הנרצחים בפיגועים ביום שישי האחרון, אבל בלחץ דעת הקהל החלה אמש המשטרה המקומית לפרסם את השמות באתר אינטרנט מיוחד שהוקדש לקורבנות. באתר מפורסמים תמונות הנרצחים ומידע קצר אודותיהם.

כפי שניתן לראות בתמונות שלפניכם, בין ההרוגים לא רק נורווגיים מלידה אלא לא מעט מהגרים מוסלמים מאפריקה - דוגמאות מובהקות למדינה המגוונת מבחינה אתנית שאותה תיעב הרוצח.

נכון לעכשיו, עומד מניין ההרוגים הרשמי בסדרת הפיגועים הרצחנית על 76 בני אדם, כאשר גופותיהם של 68 נמצאו כבר ועוד שמונה מוגדרים כנעדרים. במסע הירי על האי אוטויה, נרצחו גם מספר בני משפחה של מנהיגים במפלגת הלייבור - מפלגת השלטון בנורווגיה.

בתחילת השבוע האריך בית המשפט באוסלו את מעצרו של הרוצח ברייוויק בשמונה שבועות, מתוכם ארבעה שבועות בבידוד מלא. עורך דינו של היורה סיפר לאחר הדיון כי הוא מעריך שמרשו לא שפוי.

"הוא שונא את כל הרעיונות המערביים ואת עקרונות הדמוקרטיה", לדבריו של הפרקליט. "הוא צופה שזוהי ראשיתה של מלחמת עולם שתימשך 60 שנה, רואה את עצמו כלוחם בה ומתגאה בכך", הוסיף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק