אחרי המוות: זינוק במכירות האלבומים של איימי ווינהאוס

דווקא מותה הטרגי של הזמרת איימי ווינהאוס הזניק אותה לראש טבלת מכירות הדיסקים. כ-44,000 אלבומים וכ-110,000 שירים של ווינהאוס נמכרו ביום מותה וביום שאחריו. כמות השירים שנמכרו באינטרנט מהווה עליה של כ-2,000 אחוזים לעומת השבוע הקודם

מוות מוכר" לא פחות מ-50,000 עותקים מאלבומיה של הזמרת איימי ווינהאוס, שנפטרה בשבת האחרונה, נמכרו בשבוע שעבר בארצות הברית. לשם השוואה, עד כה בשנת 2011 מכרה ווינהאוס 44,000 אלבומים.

רוב המכירות נעשו באופן דיגיטלי, כששיריה נרכשו להורדה באינטרנט. חשוב לציין כי אם הסיבה לזינוק במכירות הוא מותה של הזמרת, הרי שרוב הרכישות נעשו בסוף השבוע, בימי שבת וראשון האחרונים.

האלבום הנמכר ביותר היה "Back to Black", ובו שירה המפורסם "Rehab" בו שרה הזמרת "הם מנסים לגרום לי ללכת לגמילה, אך אני אומרת 'לא, לא, לא'". מאלבום זה נמכרו כ-37,000 עותקים. שאר העותקים שנמכרו היו של אלבום הבכורה של ווינהאוס, "Frank".

בנוסף, נרשם זינוק בכמויות השירים הבודדים שנמכרו באינטרנט. את המקום הראשון תפס השיר "Rehab" עם 34,000 הורדות בארצות הברית. בסך הכל נמכרו שיריה באינטרנט 110,000פעמים, זינוק של 2,000% בהשוואה לשבוע שלפניו.

אתמול: לוויה יהודית לאיימי ווינהאוס

 

בצפון לונדון נערכה אתמול בשעות אחר הצהריים, בניהולו של רב, הלווייתה של הזמרת איימי וויינהאוס ולאחריה נשרפה גופתה. אביה של וויינהאוס, מיטש, ששהה בניו יורק כשמתה בתו והוזעק בחזרה לבריטניה, הספיד את בתו, בת 27 במותה. "איימי הייתה הבת והחברה הטובה יותר שניתן לבקש", אמר האב, לפי דיווח ברשת "סקיי". "לילה טוב מלאך, תשני טוב. אמא ואבא אוהבים אותך מאוד".

 

ההלוויה המרגשת נסגרה כשההמונים שהגיעו ללוות את וויינהאוס למנוחות שרו את השיר האהוב עליה, "So Far Away", של קרול קינג. למשפחה הצטרפו בהלוויה חברים קרובים מעולם הבידור, ביניהם המפיק מארק רונסון וקלי אוזבורן, בתו של כוכב הרוק אוזי אוזבורן. לשטח בית הקברות הגיעו גם מעריצים רבים של הזמרת.

 

האפר של וויינהאוס יונח לצד אפר סבתה

 

בצהובון הבריטי "הסאן" דווח מוקדם יותר אתמול כי גופתה של ווינהאוס תישרף, והאפר שלה יושם בכד אחד יחד עם האפר של סבתה סינתיה, שמתה בשנת 2006 לאחר שסבלה מסרטן בכבד.

 

אביה של ווינהאוס אמר אתמול כי המשפחה נערכה להלווייתה של ווינהאוס כבר בארבע השנים האחרונות, שהיו הסוערות בחייה של הזמרת הבריטית - לאחר שזו יצאה ונכנסה למוסדות גמילה. "כתבתי לאיימי את ההספד כבר בשנת 2007", אמר אתמול אביה של הזמרת. "היא לקחה מנות יתר, סבלה מהתקפים והובהלה לבית החולים. הייתי בטוח שהיא יכולה למות. כתבתי כבר נאום הספד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק