צפו: "ריקוד האהבה" של הלווייתנים

קבוצה של לווייתני ענק עושה בימים אלה את דרכה למים החמימים של חופי קולומביה. את המסע הזה באוקיינוס השקט עושים היונקים העצומים בכל שנה למטרות רבייה וגידול ילדיהם. אלפי חובבים באו לראות את פלאי הים הגדול שוחים וקופצים

מצעד אדיר של לווייתנים מסוג ראשתן גדול עושים את דרכם לקטע בים הנמצא מול חופי קולומביה על מנת להזדווג. הנדידה הגדולה המתרחשת אחת לשנה, מעניקה הזדמנות נדירה למבקרים באזור לראות את יונקי הענק מתרבים ומגדלים את צאצאיהם.

כ-100 לווייתנים מגיעים בכל שנה לשמורה הימית "מלאגה", שם המים החמימים מתאימים מהווים סביבה אידיאלית להתרבות ולגידול הגורים. תיירים שיצאו לאזור על סירה זכו לראות ולתעד שישה לווייתנים בוגרים ומספר גורים.

האזור הוכרז כשמורה ימית לפני כשנה, במטרה להגן על זן זה של לווייתן. השמורה ידועה כאחד המקומות החשובים בעולם להישרדותו של מין זה. הלווייתנים נודדים כל שנה במסלול שאורכו 8,000 קילומטר, מאזור המחייה שלהם באזור אנטארקטיקה ופטגוניה לאוקיינוס האטלנטי מול חופי קולומביה.

ההערכה היא כי בתקופה הקרובה יעברו במקום עד 800 לווייתנים. המומחים מקווים כי 200 לווייתנים חדשים יגיחו לעולם מהקבוצה הזו בעונת הרבייה הקרובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק