עורך דינו של הרוצח מנורווגיה: "הוא לא שפוי"

פרטים חדשים מחקירתו של אנדרס ברינג ברייויק, שרצח בסוף השבוע האחרון 76 נערים במחנה קיץ בנורווגיה. עורך דינו של ברייויק אומר היום כי הוא אינו שפוי וכי ככל הנראה השתמש בסם לפני מסע הרצח. "הוא הופתע שהוא לא נהרג במהלך התקיפה", הוא מספר

פחות משבוע חלף מאז הטבח הנוראי בנורווגיה בו נרצחו 76 בני אדם, וכבר מסתמן קו ההגנה של הרוצח אנדרס ברייויק. עורך דינו של פעיל הימין הקיצוני שהודה אמש בביצוע הטבח, אומר היום כי הוא "אינו שפוי" וזו הסיבה בגינה הוא יצא למסע ההרג.

"כל התקרית הזאת מעידה על כך שהוא אינו שפוי", אמר עורך דינו של ברייויק, גייר ליפסטאד. "הוא אומר שהוא מצטער שהוא היה חייב לעשות את מה שעשה, אך הוא אומר שזה היה הכרחי".

"הוא שונא את כל הרעיונות המערביים ואת עקרונות הדמוקרטיה", סיפר עורך דינו של ברייויק. "הוא צופה שזוהי ראשיתה של מלחמת עולם שתימשך 60 שנה, רואה את עצמו כלוחם בה ומתגאה בכך".

לדברי עורך הדין, ברייויק "השתמש בסוג מסויים של סם בטרם ביצע את הפשע", סם שלטענתו "השאיר אותו חזק ועירני". בנוסף, אמר ליפסטאד: "הוא מופתע שהוא לא נהרג במהלך התקיפה".

מעצרו של ברייויק הוארך ב-8 שבועות 

בית המשפט באוסלו האריך אתמול אחר הצהריים ב-8 שבועות את מעצרו של ברייויק. במקביל הודיעה משטרת נורווגיה כי מספר ההרוגים הכולל בשני האירועים ירד ל-76.

קהל עצום של עיתונאים, צלמים ואזרחים המתין לבואו של החשוד לבית המשפט, ולאחר הגעתו כמה מהם דפקו על חלונות וגג הרכב בו הובל ברייויק. שוטרים הבריחו אותו במהירות לתוך אולם בית המשפט דרך הדלת האחורית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק