היום הלוויתה של איימי ווינהאוס: "גופתה תישרף"

המשפחה הקרובה וכמה חברים ילוו היום לקבורה את הזמרת הבריטית המוכשרת איימי ווינהאוס, שמתה בסוף השבוע בביתה. דיווחים סותרים בדבר אופי ההלוויה: בעוד שכמה כלי תקשורת מדווחים על טקס יהודי, צהובון בריטי מדווח כי גופתה תישרף והאפר שלה יונח בכד אחד עם האפר של סבתה, שמתה לפני 5 שנים

איימי ווינהאוס. שכבה מתה במשך שעות (AP)

בנוכחות המשפחה ומספר חברים קרובים בלבד, תיערך היום הלווייתה של הזמרת הפופולארית הבריטית איימי ווינהאוס, שנמצאה בסוף השבוע בביתה ללא רוח חיים. דובר המשפחה לא הסכים לספק לכלי התקשורת פרטים נוספים אודותיה, אך על פי הדיווחים אמש, צפויה ווינהאוס להיטמן בבית קברות יהודי.

על פי אחד הדיווחים בכלי התקשורת הבריטיים, ייתכן שההלוויה תיערך בבית הקברות "גולדרס גרין" בצפון לונדון, בשעה 15:00 בצהריים. עם זאת, בצהובון הבריטי "הסאן" דווח כי גופתה של ווינהאוס תישרף, והאפר שלה יושם בכד אחד יחד עם האפר של סבתה סינתיה, שמתה בשנת 2006 לאחר שסבלה מסרטן בכבד.

אביה של ווינהאוס אמר אתמול כי המשפחה נערכה להלווייתה של ווינהאוס כבר בארבע השנים האחרונות, שהיו הסוערות בחייה של הזמרת הבריטית - לאחר שזו יצאה ונכנסה למוסדות גמילה. "כתבתי לאיימי את ההספד כבר בשנת 2007", אמר אתמול אביה של הזמרת. "היא לקחה מנות יתר, סבלה מהתקפים והובהלה לבית החולים. הייתי בטוח שהיא יכולה למות. כתבתי כבר נאום הספד".

הפרטים נחשפים: "איימי שכבה במיטה 6 שעות"

אתמול המשיכו להיחשף הפרטים אודות מותה הטרגי של איימי ווינהאוס. ה"סאן" דיווח כי הזמרת הייתה מוטלת ללא רוח חיים במיטתה יותר משש שעות בטרם התגלתה גופתה. השוטרים שחוקרים את מותה של הכוכבת סיפרו כי השיחה האחרונה שקיימה ווינהאוס עם צוות המאבטחים שלה הייתה בשעה 10:00 בבוקר, אך גופתה התגלתה רק בשעה 16:00 אחר הצהריים.

וויינהאוס ראתה את הרופא שלה ביום שישי בערב, יום לפני שמתה. הרופא בחן אותה ואמר לה כי מצבה טוב. הזמרת בת ה-27 נהגה להיבדק על ידי הרופא תדיר, משום ששנים של שימוש באלכוהול וסמים השאירו את גופה שברירי. מקורב לוויינהאוס סיפר לעיתון כי "הרופא היה שמח ממצבה וכשעזב אותה ביום שישי, הוא לא היה מודאג", אמר המקורב.

רק אחר הצהריים בשבת הגיע אל הבית אחד ממאבטחיה של איימי, שניסה להעירה כפי שביקשה מבעוד מועד - אך לא הצליח. הוא היה זה שהזעיק את שירותי ההצלה, שלבסוף קבעו את מותה של הזמרת בביתה בכיכר קמדן בלונדון.

בהתייחס לדיווחים אחרים, לפיהם קנתה וויינהאוס באותו לילה קוקאין, קטמין ואקסטזי, הגיבה אמש משפחת וויינהאוס במילה "שטויות". בהצהרה ששיחררו, כתבו בני המשפחה: "נותרנו המומים ממותה של איימי, בת, אחות ואחיינית נפלאה".

הנתיחה שלאחר המוות: סיבת המוות "לא ברורה"

על פי ממצאי הבדיקה הראשונית שנערכה היום, בשלב זה לא ניתן לקבוע את סיבת המוות הברורה של הזמרת. תוצאות הנתיחה יצאו "לא חד משמעיות", ולכן כעת מחכים לתוצאות בדיקת הרעלים ובדיקת הרקמות שבוצעו בגופתה של הזמרת, שאולי ישפכו אור על נסיבות מותה של ווינהאוס. תוצאות הבדיקות הנוספות צפויות בעוד שבועיים עד ארבעה שבועות.

על פי המשטרה המקומית, ממצאי החקירה המלאה בנוגע לנסיבות מותה של הזמרת יפורסמו רק ב-26 באוקטובר., אולם דובר המשטרה מסר כי נסיבות המוות "אינן חשודות". גופתה של ווינהאוס הועברה בתום הנתיחה לבני משפחתה, שיערכו לה הלוויה בהקדם האפשרי, בהתאם למסורת היהודית.

העיתון הבריטי "דיילי מייל" דיווח בתוך כך, כי איימי "שתתה את עצמה למוות" וכי לא נמצאו בביתה מזרקים, מקטרות קראק ושיירי סמים. לפי עיתון ה"טלגרף", אלבומה השלישי של וויינהאוס, אותו לא סיימה להקליט, צפוי לצאת לחנויות במהלך החודשים הקרובים וכנראה להביא לרווחים אדירים.

צפו: איימי ווינהאוס בת 18, פיכחת וביישנית

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק