אלסקה: דוב תקף ארבעה נערים שטיילו בשמורה

מסע של חבורת נערים בגילאי 16-18 ממדינות שונות ברחבי ארה"ב כמעט הסתיים באסון טרגי. הקבוצה טיילה בשמורת טבע באלסקה, ולפתע התנפל עליהם דוב גדול. שניים מהנערים נפצעו באורח אנוש, ושניים נוספים נפצעו קשה. מדובר בתקיפה שנייה ברציפות החודש של מטיילים ע"י דוב

אלסקה: דוב תקף ארבעה נערים (Daily Mail)

קבוצת נערים שטיילו באשמורה סמוך לעיר טלקיטנה באלסקה, הותקפו על ידי דוב חום וגדול. כוחות הצלה שהוזעקו למקום הצליחו להציל את הצעירים שכמעט נטרפו למוות. הדוב נמלט מהמקום, והנערים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים סמוך.

שניים מהנערים בגילאי 16-18 תושבי מדינות שונות ברחבי ארה"ב, סובלים מפציעות באורח אנוש, ואילו שניים נוספים נפצעו קשה, אך אינם מוגדרים בסכנת חיים.

גורם משטרתי באלסקה מסר לרשת ה-CNN כי "הארבעה נמצאים במצב קריטי". הנערים יצאו למסע לאלסקה במסגרת טיול שארגן בית ספר מקומי להכשרת מנהיגות, שמטרתו ללמד את הנערים עבודה בצוות ולהקנות להם מיומנויות להישרדות בשטח.

ביום שבת האחרון בסביבות השעה 20:30 (שעון אלסקה) יצאו הנערים לטייל בנהר שנמצא במרחק 45 קילומטרים צפון מזרחית לעיר טלקיטנה. חברי הקבוצה יצאו ליום ה-24 מתוך 30 ימי המסע שתוכננו להם. על פי המידע שנמסר, הנערים יצאו לבדם, ללא ליווי של מדריכים מקצועיים.

אלו שהובילו את השיירה נפגעו בצורה החמורה ביותר

הנערים סיפרו כי הם היו בדרכם לחציית הנהר כשהם הולכים בשורה, ולפתע התנפל עליהם הדוב שטייל באזור. "אלו שהלכו ראשונים בשורה הותקפו בצורה החמורה ביותר", העיד אחד הנערים שהשתתף במסע והוסיף: "כמה נערים נפצעו בצורה קשה מאוד, היה מדובר במצב חירום של ממש". לאחר התקיפה, הסתלק הדוב מסיבה שאינה ברורה מהאזור.

במהלך התקיפה, הזעיקו כמה מהנערים את שירותי ההצלה, ומסוק נשלח למקום בכדי לסייע ולפנות את הפצועים. בתחילה, הצוותים הרפואיים הניחו ששניים מהנערים שהיו פצועים באורח אנוש, לא יצליחו לשרוד עד שיגיעו לבית החולים, אך הם פונו בכל זאת לבית חולים סמוך. צוותי סיוע נוספים נשארו באזור התקיפה בכדי לסייע לשני הפצועים האחרים, ולחבריהם המבוהלים.

המשטרה המקומית ערכה סריקות מסביב לאזור התקיפה בכדי לאתר את הדוב התוקף, אך הוא עדיין לא נמצא, וככל הנראה בשל כך נשקפת סכנת חיים למטיילים הפוקדים את האזור.

רק בתחילת החודש הרגה דובת גריזלי מטייל באזור שמורת ילוסטון בארה"ב. מדובר בתקיפה הראשונה מאז שנת 1986. דובר הפארק ציין כי המטייל הפתיע את הדובה בזמן שהיא טיפלה בגוריה, והיא התנפלה עליו לשם הגנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק