זוג חד מיני ראשון נישא בניו יורק

לפני כחודש אישר הסנאט בניו יורק נישואים חד מיניים בשטח המדינה - והיום נישא זוג לסבי ראשון. פילס סיגל בת ה-77 וקוני קופלוב בת ה-85 החליפו טבעות ונדרים לעיני קהל מריע. 763 זוגות חד מיניים נוספים צפויים להינשא היום ולשבור שיא חדש

פיליס וקוני מחליפות נדרים. היום (CNN)

היסטוריה בניו יורק: לאחר שהפכה למדינה השישית המאפשרת נישואים חד מיניים בשטחה, נערכה היום חתונה ראשונה של שתי נשים בעיר ניו יורק.

פילס סיגל בת ה-77 וקוני קופלוב בת ה-85 הן הראשונות שזכו להתחתן בעיר, לאחר כניסתו לתוקף של תיקון החוק. הן החליפו נדרים וטבעות בבניין של עיריית ניו יורק לעיני קהל מריע.

אך השתיים הן אינן היחידות שנישאו היום לבחירת ליבן. 763 זוגות חד מיניים נוספים שזכו בהגרלה שערכה מדינת ניו יורק לרגל היום הראשון בו חל תיקון החוק, יגיעו במהלך היום להינשא. אם אכן יספיקו כל הזוגות להחליף היום נדרים זהו יהיה שיא של מספר חתונות בתולדות העיר ביום אחד.

משעות הבוקר הציפו את משרדי העירייה בניו יורק יותר מ-2,600 בקשות נישואים של זוגות חד מיניים שמבקשים להתחתן. גם באתר האינטרנט של העירייה שונה הרישום האלקטרוני לחתונה מ"בעל לאישה" ל"בן זוג". מהעירייה נמסר כי רק שליש מן הבקשות שהגיעו היום טופלו בשל העומס הרב שנוצר.

 ניצחון לתומכי הנישואים החד מיניים

ניו יורק הפכה לפני כחודש למדינה השישית והמאוכלסת ביותר בארצות הברית, שמאפשרת נישואים חד מיניים בשטחה.

הסנאט של מדינת ניו יורק אישר את ההצעה, שקידם המושל הדמוקרטי אנדרו קאומו, ברוב של 33 תומכים מול 29 מתנגדים. לאחר ההצבעה חתם קאומו על תיקון החוק והפך את ההחלטה לרשמית.

"ההחלטה הזאת תעביר מסר בכל רחבי המדינה. זאת הדרך שיש ללכת בה והזמן לעשות זאת הוא עכשיו. זה משהו שניתן להשיג, ולא מדובר בחלום או שאיפה", אמר קאומו בתום ההצבעה.

מדובר בניצחון משמעותי בקרב תומכי נישואים חד מיניים. הקרב על התרת הנישואים בארה"ב הופך לאחד מהנושאים החברתיים המכריעים בבחירות לקונגרס ולנשיאות ב-2012.

חמש מדינות נוספות בארצות הברית - מסצ'וסטס, קונטיקט, אייווה, ניו המפשייר וורמונט, כמו גם וושינגטון הבירה, מאפשרות נישואים חד מיניים בשטחן. ארבע מדינות מאפשרות "איחוד אזרחי". עם זאת, הדבר עדיין אסור בחוק ב-39 מדינות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק