נורווגיה: חשודים נוספים בטבח נעצרו בפשיטה משטרתית - ושוחררו

משטרת אוסלו ערכה היום מספר פשיטות וערכה גל מעצרים של חשודים בפיצוץ מכונית התופת והירי בבני הנוער בנורווגיה ביום שישי. לאחר זמן קצר הם שוחררו. עד כה החשוד היחידי היה אנדרס ברינג ברייויק, שטען בתוקף כי פעל לבדו, אולם כעת נראה שיהיו חשודים נוספים. מניין ההרוגים במתקפה עלה ל-93

קרובי ההרוגים. בתמונה הקטנה: החשוד בטבח

המשטרה הנורווגית עצרה בצהריים בבירה אוסלו לזמן קצר עוד מספר אנשים, בחשד שהיו מעורבים בפיגועים ביום שישי, שגבו את חייהם של 93 בני אדם, רובם בני נוער שנורו למוות באי אוטויה. החשודים שוחררו זמן קצר לאחר המעצר ומהמשטרה נמסר כי לא היה להם כל קשר לטבח. אנדרס ברינג ברייויק היה עד כה החשוד היחיד במעשי הזוועה.

בתוך כך, עלה היום מניין ההרוגים במתקפה הקלטנית מ-92 ל-93, לאחר שאחד הפצועים מת מפצעיו בבית החולים.

בעוד נורווגיה עדיין מנסה ללקק את הפצעים, פורסם היום גם תיעוד ראשון של הרגעים לאחר הפיצוץ בו נהרגו 10 אנשים בלב הבירה אוסלו, לפני הטבח הנורא של בני הנוער באי אוטויה.

במקביל, התגלה היום מניפסט בן 1,500 עמודים, שנכתב לכאורה על ידי מבצע הטבח הנורא במדינה ביום שישי: אנדרס ברינג ברייויק. על פי כותב המניפסט, "מלחמת אזרחים אירופית" תוביל להוצאתם להורג של "מרקסיסטים תרבותיים" ולגירוש מוסלמים.

שם כותב המסמך כפי שהוא מופיע עליו, לפי דיווח ברשת CNN, הוא "אנדרו ברוויק" אך לאחר מכן מזהה עצמו הכותב כאנדרס ברינג ברייויק. במסמך מפורט הרקע של ברייויק ותוכניותיו לבצע את הפיגועים של יום שישי. המניפסט גם מכיל כמה תמונות של החשוד.

"אם אתם מודאגים מעתיד מערב אירופה, בהחלט תמצאו את המידע מעניין ורלוונטי ביותר", כך נכתב. משטרת נורווגיה טרם אישרה כי ברייויק עומד מאחורי המסמך המפורט, אך ציינה כי הוא "קשור" לתקיפות יום שישי.

ה"תיעוד מהטבח בנורווגיה" בפייסבוק - הונאה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק