צפו: הרגעים הראשונים לאחר הפיצוץ באוסלו

צילומי טלפונים ניידים מיום שישי באוסלו חושפים את הבהלה והאימה שאחזו בבירה הנורווגית לאחר פיצוץ מכונית התופת שם. חקירת הטבח הנורא נמשכת, והיום נחשף מניפסט שכתב לכאורה הרוצח, אנדרס ברינג ברייויק, בו נכתב בין היתר כיצד "מלחמת אזרחים אירופית" תוביל להוצאתם להורג של "מרקסיסטים תרבותיים" ולגירוש מוסלמים

בעוד נורווגיה עדיין מנסה ללקק את הפצעים, פורסם היום גם תיעוד ראשון של הרגעים לאחר הפיצוץ בו נהרגו 10 אנשים בלב הבירה אוסלו, לפני הטבח הנורא של בני הנוער באי אוטויה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק    

במקביל, התגלה היום מניפסט בן 1,500 עמודים, שנכתב לכאורה על ידי מבצע הטבח הנורא במדינה ביום שישי: אנדרס ברינג ברייויק. על פי כותב המניפסט, "מלחמת אזרחים אירופית" תוביל להוצאתם להורג של "מרקסיסטים תרבותיים" ולגירוש מוסלמים.

שם כותב המסמך כפי שהוא מופיע עליו, לפי דיווח ברשת CNN, הוא "אנדרו ברוויק" אך לאחר מכן מזהה עצמו הכותב כאנדרס ברינג ברייויק. במסמך מפורט הרקע של ברייויק ותוכניותיו לבצע את הפיגועים של יום שישי. המניפסט גם מכיל כמה תמונות של החשוד.

"אידיאלים מרקסיסטים"

"אם אתם מודאגים מעתיד מערב אירופה, בהחלט תמצאו את המידע מעניין ורלוונטי ביותר", כך נכתב. משטרת נורווגיה טרם אישרה כי ברייויק עומד מאחורי המסמך המפורט, אך ציינה כי הוא "קשור" לתקיפות יום שישי.

עוד במניפסט, המחבר משמיץ את שמו של ראש ממשלת נורווגיה ינס סטולטנברג ואת מפלגת הלייבור השולטת ומאשמים אותם בהחדרת "אידיאלים מרקסיסטים תרבותיים/מולטי-תרבותיים" לראשו של הנוער.

ה"תיעוד מהטבח בנורווגיה" בפייסבוק - הונאה