אנדראס ברוויק בחקירתו: אלו היו מעשים הכרחיים

במשטרת אוסלו ימשיכו גם הבוקר לחקור את אנדראס ברוויק, החשוד ברצח 92 בני אדם בשני פיגועי טרור שהרעידו את נורווגיה. ביציאה מתחנת המשטרה הגיב עורך דינו לחשדות נגדו, ואמר כי ברוויק היה מודע למעשיו - "אך היו אלה מעשים הכרחיים"

באוסלו המשיכו גם הלילה אלפי אנשים לצאת לרחובות ולקיים טקסי זיכרון לזכרם של 92 הנרצחים בפיגועי הטרור שהחרידו את המדינה ביום שישי האחרון. במקביל, ממשיכים כוחות החילוץ לנסות ולאתר גופות על האי אוטויה, שם נטבחו 85 בני נוער שהגיעו להשתתף במחנה קיץ מטעם מפלגת השלטון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

משטרת אוסלו ממשיכה לחקור את החשוד העיקרי והיחיד במסע הרצח, אנדרס ברוויק, בן 32. לראשונה מאז נעצר, הגיב עורך הדין גיל ליפסטאד על החשדות המיוחסים לו. "הוא אמר שהוא מוכן להסביר את מעשיו בשימוע שיתקיים ביום שני בבית המשפט. הוא מסר בחקירתו כי למרות שהוא חושב שהוא עשה מעשי זוועה - הם היו מעשים הכרחיים".

אתמול דווח בטלוויזיה הנורווגית כי רשת לאספקת ציוד חקלאי, סיפרה כי בחודש מאי האחרון הגיע ברוויק ורכש שישה טונות של דשן. הרשת העבירה את המידע למשטרת אוסלו החוקרת את מסע הטבח באי אוטויה ואת הפיצוץ בסמוך לבניין הממשלה. על פי החשד, השתמש ברייויק בכמות הדשן הגדולה על מנת להכין את חומרי הנפץ לפעולת הטרור שהרעידו את בניין הממשלה.