צפו: התמונות הראשונות לאחר מסע הרצח באוטויה

טבח. אין דרך אחרת להגדיר את מסע הירי של אנדראס ברינג ברייויק, החשוד ברצח של 84 בני נוער שהגיעו למחנה של מפלגת השלטון בנורווגיה. התמונות בקטע הווידאו מראות את השניות הראשונות שלאחר הרצח, את הבהלה, האימה, והעצב של מי שכרגע איבדו את חברם הטוב ביותר

שעות לאחר הטבח בנורווגיה, נחשפים צילומים ראשונים שמראים את היקף הזוועות באי אוטויה הסמוך לבירה אוסלו, שם נרצחו לפחות 84 צעירים. בתמונות ניתן לראות את מאמצי חילוצם של הפצועים, ושל האנשים שהחליטו לברוח למים במהלך מסע הירי. "חשבנו בתחילה שמדובר בבדיחה", אמרו עדי ראייה, "הוא הסתובב עם מדים של שוטר וירה לכל עבר. זה היה מפחיד".

מעדויות נוספות שעלו במהלך השעות האחרונות, עולה כי אנדראס ברינג ברייויק, החשוד בביצוע הטבח, התכונן אליו במשך זמן רב. "הוא הגיע עם שקית, שבדיעבד מתברר שהייתה שקית מלאה בכלי נשק, חומרי נפץ ותחמושת מסוגים שונים", אמרו קציני משטרה שהגיעו לאי. ברייויק נעצר מיד על ידי המשטרה המקומית, שחשדה בתחילה כי מדובר במעשה טרור מטעם קיצונים איסלאמיים.

הבוקר, אישרה המשטרה הנורווגית כי בסדרת מעשי הטרור נרצחו 91 בני אדם. שבעה בפיצוץ מכונית התופת סמוך לבניין הממשלה באוסלו, ועוד 84 בני אדם לפחות שנהרגו במסע הירי באוטויה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק