פריטים של ילדים נמצאו בדירת הרוצח של לייבי קלצקי

חוקרי משטרת ניו יורק העוסקים ברצח המחריד של הילד החרדי לייבי קלצקי בן ה-9 גילו בדירתו של החשוד ברצח, לוי ארון, פריטים השייכים לילדים אחרים. מדירתו הוצאה שקית חומה גדולה עליה נכתב "פרטי ילדים" ובה מפורטים חלק מהממצאים: "כרית כחולה, כף כחולה וכוס ורודה". החשש: ארון רצח ילדים נוספים פרט ללייבי

החשוד ברצח, לוי ארון, בבית המשפט

יותר משבוע עבר מאז נחנק, נרצח ובותר הילד החרדי בן ה-9, לייבי קלצקי מברוקלין, ובכל יום שעובר נחשפים עוד ועוד פרטים. עכשיו מתברר שבביתו של הנאשם ברצח, לוי ארון בן ה-35, נמצאו פריטים שונים של ילדים אחרים. ראייה זו מגבירה את החשש כי רציחתו של לייבי לא הייתה הפשע היחידי אותו ביצע החשוד ברצח.

השוטרים הוציאו שקים על גבי שקים של פריטים מתוך דירתו של הרוצח, ובהם כאמור גם פריטים השייכים לילדים. החוקרים סיפרו כי בין היתר נמצאו בגדים של ילדים שבוודאות אינם שייכים ללייבי. הכתבים שמלווים את הפרשה צילמו שקית חומה גדולה עליה נכתב "פרטי ילדים" ובה מפורטים חלק מהממצאים: "כרית כחולה, כף כחולה וכוס ורודה".

הצעד הבא שצפויים החוקרים לבצע הוא לחפור באדמה בחצר דירתו של לוי ארון. הם מתכוונים לבדוק כל מטר מרובע, לוודא שאין שם עוד פריטים או רמזים קבורים שיכולים לקשר את החשוד ברצח הילד לרציחות או תקיפות מיניות נוספות.

"אני חושב שיש סיכוי טוב שהוא עשה משהו כזה בעבר", הסביר ד"ר צ'רלס הלר, המתמחה בהתנהגות פלילית. "לרוב אנשים לא מתחילים לבצע פשעים כאלו פתאום בגיל 35, לרוב מתברר שהיו מקרים נוספים".

ההורים: "הכאב בלבנו יימשך לעד"

במקביל לחקירה, ההורים שקמו מהשבעה פותחים את סגור לבם בפני התקשורת. "ימי השבעה על לייבי האהוב הושלמו, אך הכאב שבלבנו יימשך לעד", כתבו ההורים נחמן ואיטה קלצקי, בהודעה מפורטת שפורסמה אתמול באתר חב"ד. "אנחנו מודים לאל על כמעט תשע שנים שהוא הפקיד בידנו את נשמתו. אנחנו בטוחים שהוא מסתכל עלינו מהשמיים ומברך אותנו".

בהמשך מודים ההורים בהרחבה לקהילה וגם נותנים כמה "רעיונות" להעלאת נשמתו של לייבי: בין היתר הם מבקשים להעלות תרומה כדי להראות את אהבתם לבריות, להתכוון ולקרוא את תפילת "מודה אני" כל בוקר, כדי להודות לאלוהים על מתנת החיים, ובשישי בערב להדליק את נרות השבת כשנשמת לייבי בראשם.

יוזכר כי הוריו של לייבי הקימו קרן צדקה למשפחות נזקקות, אליה כבר גויסו כמה עשרות אלפי דולרים. מי שמעוניין לתרום מוזמן להיכנס לאתר הקרן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק