איפה קונים דירה בזול? בארה"ב

אם הכל יילך לפי התכנית של קנת' רובינסון מארצות הברית, בית נטוש בשווי 330,000 דולר יהיה שלו, תמורת 16 דולר בלבד. פרצה בחוקי הדיור של מדינת טקסס אפשרה לו לתבוע בעלות על הבית באמצעות מילוי טופס ולשלם אגרה של 16 דולר. כעת, כל שעליו לעשות הוא לגור 3 שנים בבית, והוא יירשם כבעליו החוקיים

בארץ זה היה עולה יותר. אילוסטרציה (חדשות 2)

קנת' רובינסון ממדינת טקסס שבארצות הברית, הצליח לעשות את הבלתי אפשרי: הוא רכש בית ששוויו 330,000 דולר במחיר המגוחך של 16 דולר. אחרי חודשים רבים של מחקר, הצליח רובינסון למצוא פרצה בחוק האמריקני, שאפשרה לו לבצע את העסקה שלא תיאמן.

אחרי שחקר וחקר, מצא רובינסון כי אם ימצא בית משועבד במדינת טקסס, שבעליו נטש אותו לפני ששולמה המשכנתא והגוף שנתן את המשכנתא פשט רגל, יוכל לקבל אותו במינימום תשלום. ברגע שאיתר בית שכזה, מילא רובינסון טופס תביעת בעלות באינטרנט, ושילם עבורו אגרה של 16 דולר.

על פי חוק לא מוכר, הנקרא "חוק הפלישה", ברגע שרובינסון עבר לגור בבית הנטוש, קיבל את הזכות הבלעדית לנהל משא ומתן עם בעליו. אולם, משום שאיתר בית שאין לו בעלים, כל שעליו לעשות כעת על פי החוק, הוא לגור בבית שלוש שנים. אם במהלך שלוש השנים איש לא ישלם את מלוא יתרת המשכנתא, רובינסון יוכל להישאר לגור בבית ויירשם כבעליו החוקיים.

אגב, גם אם תשולם המשכנתא, בעליו החדשים של הבית יצטרך להגיש בקשה לבית המשפט לפינויו של רובינסון, תהליך שיכול להימשך תקופה ארוכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק