קייט מציגה לציבור את שמלת הכלה

בתערוכה מלכותית שתיערך בסוף השבוע בארמון בקינגהאם בלונדון, יוצגו מבחר מהפריטים שלבשה וענדה קייט מידלטון בחתונתה עם הנסיך ויליאם. מאות אלפי בני אדם צפויים להגיע בכדי לצפות מקרוב בשמלת הכלה, העגילים, נעלי העקב וזר הפרחים שליוו את הדוכסית ביום החגיגי

שמלת הכלה המלכותית מוצגת לראווה (רויטרס)

מבקרי אופנה בכל רחבי העולם שיבחו את השמלה שלבשה קייט מידלטון בחתונתה עם הנסיך ויליאם בסוף חודש אפריל האחרון, אבל עכשיו יזכו גם פשוטי העם לראות את השמלה המדוברת במו עיניהם - בתצוגה שתיערך בסוף השבוע הקרוב בארמון בקינגהאם בלונדון.

חודשים לפני החתונה המלכותית, הועלו השערות רבות לגבי זהות המעצב של שמלת הכלה, אך זו נשמרה בסוד. ביום חתונתה, צעדה קייט על השטיח האדום בכנסיית וסטמיניסטר בלונדון כשהיא לבושה בשמלה נוצצת בעיצובה של שרה ברטון מבית המעצבים "אלכסנדר מקווין".

השמלה הינה עבודת יד המערבת צבעי שנהב ולבן, ממשי, סאטן ותחרה, בעלת שובל של כשלושה מטרים וגם מחשוף עמוק למדי ושוליים שקופים. המומחים בבריטניה הריעו וטענו ביום החתונה כי "קייט מצליחה לקיים את החוקים, ולעבור עליהם באותו הזמן, היא לובשת תחרה - מראה ולא מראה".

שווי השמלה, שנתפרה במיוחד עבור קייט בבית האופנה של המעצב אלכסנדר מקווין המנוח, מוערך בכ-15,000 עד 20,000 לירות שטרלינג. העלות הכוללת של חומרי הגלם מסתכמת בכ-7,400 יורו, עלות התפירה 1,800 יורו, שיבוץ החרוזים בתחרה מוערך בכ-1,800 יורו והמוניטין, גם של בית האופנה וגם של הלקוחה, מקפיץ את השווי בכ-10,000 יורו נוספים.

השמלה המפוארת תוצג בתערוכה לצד זר הפרחים שהחזיקה קייט, זוג נעלי העקב שנעלה, עגילי היהלומים שענדה ועוגת החתונה שהוצגה לאורחים, וזאת במסגרת פתיחת תערוכת הקיץ בארמון.

התערוכה עוד לא נפתחה, וכבר 125,751 בני אדם רכשו כרטיסים. מארגני התערוכה מצפים לסך מכירות של 643 אלף כרטיסים נוספים.

אוצרת האוסף המלכותי קרוליין דה גיטאווט סבורה כי "השמלה מושכת עניין רב כל כך בשל העובדה שהיא עוצבה בצורה מושלמת". דה גיטאווט הוסיפה כי " במהלך החתונה הדוכס והדוכסית מקיימבריג' שמרו על צניעות, וכל הטקס התנהל בתחושה משפחתית, שגרמה לאומה הבריטית להרגיש חלק מהאירוע הנוצץ, והם ממשיכים להתעניין באירוע זמן רב לאחר מכן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת