ייגמר בלייק? מתגרשים בפייסבוק

ניסיונות עיקשים של תושבת ניו יורק להשיג חתימה מבעלה על הסכם הגירושים בין השניים הובילו את בית המשפט במנהטן להחלטה חריגה: המסמכים שהאישה מנסה להעביר במשך שנים יוגשו לבעל החמקמק באמצעות הפייסבוק

בעתיד - שינוי סטאטוס יביא לשינוי מעמד? (רויטרס)

מערכות יחסים רבות התחילו והסתיימו בפייסבוק - אנשים מצאו את אהבת חייהם דרך כפתור ה"לייק", או מצאו את אהבת חייהם מתויגת בזרועות אחרים. אבל, כעת מתברר שהרשת החברתית הפופולרית בעולם הופכת גם פלטפורמה להגשת מסמכים משפטיים לאחר ששופט בניו יורק אישר לאישה להגיש את תביעת הגירושים לבעלה החמקמק בהודעה פרטית בפייסבוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פסק הדין המהפכני ניתן על ידי השופט מת'יו קופר, לאחר שתושבת ברוקלין התלוננה כי היא לא מצליחה לאתר את בעלה ולהגיש לו את המסמכים שיאשרו את סיום נישואיהם של השניים. במפתיע או שלא במפתיע, בית המשפט השתכנע שהדרך היחידה להשיג את תשומת לבו של הבעל היא דרך הרשת החברתית.

בבית המשפט טענה האישה, אלאנורה באידו, כי בעלה מתחמק ממנה באופן קבוע וכי הדרך היחידה שבה הצליחה לתקשר עמו בעת האחרונה הייתה באמצעות הטלפון או הפייסבוק. כמו כן, כתובתו הרשומה היחידה של הבעל הסורר מובילה לדירה שפינה כבר ב-2011.

"מאחר שאין לו כתובת קבועה או מקום עבודה ומכיוון שלא התייצב לשום דיון שבו ניתן יהיה להגיש לו מסמכי גירושים, אין לבית המשפט ברירה אלא לנהל את החלפת המסמכים ברשת החברתית", קבע השופט. על פי ההחלטה, ההודעה תישלח לבעל מדי שבוע במשך שלושה שבועות רצופים, או עד שיתקבל אישור על ידי הגבר.