גרמניה: קברו של רודולף הס פורק ועצמותיו נשרפו

קברו של הפושע הנאצי ומי שהיה סגנו של היטלר היה לאורך שנים, מאז שמת בכלאו ב-1987, מוקד עלייה לרגל לניאו-נאצים. הקבוצות הקיצוניות נהגו גם לערוך "מצעדי זיכרון" לאיש בעיירה הגרמנית וונסידל. כעת החליטו בעיירה לסיים את הדבר: הקבר פורק, העצמות נשרפו

קברו של רודולף הס. כבר איננו קיים (רויטרס)

מאז שהתאבד בתאו בכלא שפנדאו בברלין ב-1987, היה קברו של הבכיר הנאצי רודולף הס בעיירה וונסידל, מקום עלייה לרגל לניאו-נאצים.

העולים לרגל נהגו להניח זרים על קברו של מי שכיהן כסגנו של אדולף היטלר, הצדיעו במועל יד ומדי שנה התכנסו להפגנה במקום, ביום מותו של פושע המלחמה שנשלח למאסר עולם במשפטי נירנברג.

בשנת 2005 אסרה העיירה על קיום "מצעדי הזיכרון" להס. היום מדווח העיתון הגרמני "זודדויטשה" כי הקבר - אינו קיים עוד. השבוע, לפי הדיווח, פורק הקבר ועצמותיו של הס נשרפו.

יורשיו של הס בתחילה התנגדו להחלטה שהתקבלה במועצת העיר. לפי הדיווח בעיתון הגרמני, בתום משא ומתן עם נכדיו של פושע המלחמה הנאצי, הוחלט כי הקבר יועלם ואפרו יפוזר בים.

הס זכור גם כמי שסולק מהמפלגה הנאצית ב-1941, לאחר שהחליט על דעת עצמו לצאת ל"משימת שלום" בסקוטלנד, כדי לפגוש שם דוכס שהכיר ולשכנע דרכו את הממשל הבריטי כי הברית בין המדינות שרירה וקיימת. ווינסטון צ'רצ'יל החליט אז לכלוא את הס, לאחר שעבר חקירה. אז החליט היטלר לסלקו מהמפלגה. ב-1945 שוחרר הס מהכלא הבריטי, כדי לעמוד לדין כאמור, במשפטי נירנברג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק