הכירו את סוזן בויל הדרום-קוריאני

לסאן-בונג צ'וי היו את כל הסיבות לסיים את חייו ברחוב: הוריו שלחו אותו לבית יתומים בגיל 3, הוא ברח משם וגר ברחובות. הוא התפרנס ממכירת משקאות ומסטיקים וישן בשירותים ציבוריים או בחדרי מדרגות. כשהגיע לתחרות כישרונות טלוויזיונית בדרום קוריאה איש לא נתן לו סיכוי – עד שהוא התחיל לשיר

סאן-בונג צ'וי, התופעה הקוריאנית (יוטיוב)

לדרום קוריאנים יש סוזן בויל משלהם: סאן-בונג צ'וי, חסר בית בן 22, התגלה בתחרות כשרונות טלוויזיונית מקומית ככישרון אופראי עצום, בניגוד לכל הציפיות. השירה שלו ריגשה עד דמעות את השופטים והקהל הדרום-קוריאני העצור והמופנם בדרך כלל, וקליפ האודישנים שלו כבר זכה לכ-10 מיליון צפיות באתר יו-טיוב.

 

גדל בבית יתומים, ישן בחדרי מדרגות

לסאן-בונג צ'וי יש סיפור חיים שכלל לא תואם סיפור של זמר מתחיל, ואלמלא תכנית כישרונות מקומית סביר להניח שהיה מסיים את חייו ברחוב. כששאלו אותו השופטים בגרסה הקוריאנית של "כוכב נולד" מהיכן הוא מגיע, הם לא ציפו לתשובה שלו - "הורי שלחו אותי לבית יתומים כשהייתי בן שלוש, וכשהייתי בן חמש ברחתי משם כי הרביצו לי. מאז התפרנסתי ממכירת שתייה או מסטיקים ברחוב, וישנתי בחדרי מדרגות או בשירותים ציבוריים. הפעם הראשונה שהלכתי לבית הספר הייתה בגיל 16", סיפר סאן. בניגוד לכל הציפיות הוא סיים את הלימודים בהצלחה.

אחרי התשובה, שהותירה את השופטים פעורי פה, הוא ניגש לשיר את שיר האודישנים שלו: אופרה איטלקית. סאן הדהים את השופטים והקהל בקול בריטון שמתאים לזמרים מנוסים שגילם כפול משלו, וגרם לרבים מהנוכחים באולם לדמוע - דבר מאוד לא מקובל או נפוץ בחברה הדרום קוריאנית המאופקת.

נדמה כי לרחוב סאן כבר לא יחזור - הוא הפך לסנסציית אינטרנט עולמית, הוא המועמד לנצח בתכנית הטלוויזיה המקומית ועכשיו, כפי שסאן הגדיר זאת, "יש לי סיבה לחיות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת