לייבי קלצקי סומם - ואז נרצח

בדיקות מעבדה שערכה משטרת ניו יורק הובילו למסקנה שלייבי קלצקי סומם לפני שנרצח. בגופו נמצאו שרידים של משככי כאבים, מרפי שרירים ותרופות פסיכיאטריות. המשטרה ערכה פשיטה על ביתו של החשוד ברצח בחיפוש אחר ראיות נוספות. עד כה לא ברור המניע לרצח

לייבי קלצקי, הילד החרדי בן השמונה שנרצח וגופתו בותרה, סומם לפני רציחתו - כך קובעות בדיקות הגופה המתפרסמות לראשונה היום. מהמכון המשפטי בו נותחה הגופה נמסר כי בדמו של לייבי נמצא שילוב של משככי כאבים, מרפי שרירים ותרופות פסיכיאטריות.

סיבת המוות שנקבעה היא חוסר בחמצן כתוצאה מחניקה, כפי שנחשד מלכתחילה. ההערכה היא שלייבי סומם ולאחר מכן נחנק למוות. היום גם צפוי להימסר באופן רשמי כתב האישום נגד הרוצח, לוי ארון. לתביעה חסרה עד כה עילה לרצח - החוקרים לא מצליחים להבין מה גרם לרוצח לבצע מעשה אלים כל כך.

בשבוע האחרון פועלים החוקרים במרץ לחפש עדויות בדירתו של לוי ארון, החשוד ברצח, שאולי יספקו קצה חוט בנוגע לעילת הרצח. החוקרים רוקנו את הבית מכל החפצים והוציאו ממנו אפילו את החתול. בית המשפט בניו יורק, שאליו הובא ארון להארכת מעצר, החליט לשלוח אותו לבדיקה פסיכיאטרית.

במקביל סיימה משפחתו של לייבי לשבת שבעה על ילדם והם החליטו לפעול בשמו של בנם. בימים האחרונים הם הקימו קרן מיוחד לתרומות למשפחות נזקקות מתוך אמונה שזה משהו שלייבי הקטן היה רוצה לעשות.

"זכיתי להיות אביו של לייבי למשך תשע שנים"

אבי המשפחה סיפר לפני מספר ימים על תחושותיו ועל האבל הכבד שבו הוא שרוי בריאיון שהעניק לרשת ABC בניו יורק. הכתב, ביל ריטר, הגיע ללא מצלמה לבית המשפחה בשכונה היהודית בורו-פארק כדי לנחם אותם על האסון הכבד שפקד אותם.

"אם המוות של בני יכול להביא את כל האנשים האלו ביחד, אז הוא העניק במותו סגולה יפה", אמר האב השכול. חברי המשפחה שנכחו בשבעה סיפרו מעט על חייו של הילד הביישן שהיה אמור לחגוג בעוד שבועיים את יום הולדתו התשע: "הוא היה ביישן ומקסים, ובעל חמלה רבה כל כך". לבסוף הוסיף האב: "זכיתי להיות אביו של לייבי למשך תשע שנים".

אלפים ליוו את לייבי למנוחות

אלפי בני אדם השתתפו בהלוויתו של לייבי. הנאשם במעשה סיפר בחקירתו עד כה כי נבהל לאחר ששמע על החיפושים אחרי קלצקי - ואז רצח אותו. "נראה כי הבחירה בלייבי הייתה מקרית לחלוטין", סיפר מפכ"ל משטרת ניו יורק, ריי קלי, במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס לאחר הרצח. "זה הסיוט של כל הורה. זהו פשע מזעזע ואנחנו מודים מאוד לתמיכה שקיבלנו מהקהילה".

משפחתו של הילד וחבריו עדיין המומים מהרצח. "אני מתקשה להאמין שמישהו מהשכונה, שאיתו גדלתי, יכול היה לעשות את המעשה הזה", אמר שימי קפלן, תושב ברוקלין שהכיר את החשוד ברצח. "אין לי מילים לתאר את המצב". תושב אחר בשכונה הוסיף: "זה דבר בלתי נתפס. אי אפשר אפילו לתאר את זה, ולא ניתן להאמין שמישהו יכול לעשות דבר כזה".

נבהל מהחיפושים וחנק את הילד 

אחרי מצוד משטרתי קצר ויעיל בשיתוף ה-FBI, לכדה המשטרה את החשוד, לוי אהרון, חרדי תושב השכונה בן 35. הוא הודה בחקירתו כי חטף את הילד, נבהל מעצמת החיפושים, חנק את הילד ואז החליט לבתר את גופתו.

חלקי הגופה נמצאו במקרר שבביתו וחלקים נוספים נמצאו בפח אשפה סמוך לביתו. הקהילה באזור היא חרדית, סגורה ומאוד דתית. כל תושבי השכונה מזועזעים שרוצח המסוגל לזוועה שכזו חי בקרבם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת