דיווח בניו זילנד: "ההרוג ברעידת האדמה וחבריו - סוכני מוסד"

האם פרשת ריגול חדשה נמצאת בפתח או ניסיון לעלילת דם? עיתון בניו זילנד מפרסם דיווח לפיו רשויות המודיעין במדינה חושדים כי עופר מזרחי, ההרוג הישראלי ברעידת האדמה בקרייסטצ'רץ', ו-3 מחבריו, היו למעשה סוכני מוסד ישראלים. שגריר ישראל במדינה הכחיש את הדיווח והגדיר אותו "מרגיז מאוד" ו"מדע בדיוני"

עופר מזרחי ז"ל (חדשות 2)

העיתון "סאות'לנד טיימס" היוצא לאור בניו זילנד מדווח היום כי רשויות המודיעין במדינה העלו את החשד כי עופר מזרחי, הישראלי שנהרג ברעידת האדמה במדינה, היה סוכן מוסד. על פי הדיווח, גם שלושת חבריו של מזרחי חשודים בחברות בסוכנות הריגול הישראלית.

המקור לחשד, על פי העיתון, הוא העובדה שבחיפוש בכליו של מזרחי נמצאו כחמישה או שישה דרכונים. שגריר ישראלי בניו זילנד שמי צור, דחה את הדיווח והגדיר אותו כ"מדע בדיוני". "הדיווח הזה מאוד מרגיז אותי", אמר צור הנזעם בריאיון לעיתון.

החשד החל, על פי הפרסום, כששלושת חבריו של מזרחי מיהרו לעזוב את קרייסטצ'רץ' לאחר האסון. "אני הסעתי אותם באופן אישי לנמל התעופה כדי שהם יוכלו לנסוע הביתה", סיפר צור בראיון. "הם היו כל כך נסערים ובכו. הם כל הזמן דיברו עליו. כל מי שיטען אחרת - מאכיל אחרים בסרטי מדע בדיוני", הוסיף.

"'רק' חמישה לייקים? סימן שהוא מרגל"

צור אישר בריאיון לעיתון כי ידע שבכליו של מזרחי נמצא יותר מדרכון אחד. "אזרחות כפולה היא דבר מאוד נפוץ בישראל. להרבה ישראלים יש דרכון ישראלי וגם של מדינה אחרת", אמר צור. "אני לא מכיר את הדיווח, עם זאת, שמדובר בחמישה או בשישה דרכונים. כל מי שטוען שהם היו משהו אחר מעבר לסתם תיירים צעירים שבאו לנפוש בארץ הנפלאה הזאת - מרגיז אותי", ציין בכעס.

על פי ההאשמות בעיתון, אפילו העובדה שדף הזיכרון לעופר מזרחי בפייסבוק קיבל "רק" חמישה לייקים, מעלה חשד כי מדובר באיש מוסד. "בתרבויות שונות מגיבים לטרגדיות בצורות שונות", ענה צור. "נכון, יש כמה סיפורים היסטוריים של פעולות מוסד בניו זילנד, כמו למשל ב-2004, אבל התנצלנו על זה", אמר צור בסוף הראיון. "עכשיו אנחנו ממשיכים הלאה", סיכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת