האקרים פרצו לאתר הסאן: "רופרט מרדוק מת"

חברי קבוצת ההאקרים LulzSec פרצו לאתר עיתון הסאן הבריטי שבבעלות איל התקשורת רופרט מרדוק והשתילו שם ידיעה מפוברקת המבשרת על מותו ומציאת הגופה בחצר ביתו

אתר הסאן לאחר הפריצה (חדשות 2)

האקרים פרצו הבוקר לאתר העיתון הבריטי "הסאן" והשתילו בעמוד הראשי של האתר כתבה מפוברקת על מותו של הבעלים של תאגיד התקשורת "ניוזקורפ" רופרט מרדוק.

לפריצה אחראית חבורת ההאקרים LulzSec – לולץ אבטחה, שרק בחודש שעבר הודיעו על פרישה. בידיעה השקרית שכותרתה "נמצאה גופתו של איל ההון והתקשורת",  כתבו הפורצים: "רופרט מרדוק מת בגינתו". עוד נכתב בידיעה: "על פי הדיווח, הוא עיכל כמות גדולה של פלדיום והמתין למותו". בידיעה הובא גם ציטוט, שלא היה ולא נברא כמובן, מהמשטרה: "מצאנו את הכימיקלים על שולחן המטבח לאחר בישולם".

ההאקרים, שבין הפריצות הגדולות שלהם גם פריצה לאתר ה-CIA, פרסמו בטוויטר שלהם כי אתר הסאן/ניוז אוף דה וורלד בידיהם וכן את כותרת האתר המפוברקת.

הכתב שחשף את פרשת ההאזנות התאבד

אחרי שפרשת האזנות הסתר בבריטניה הביאה לסגירתו של העיתון "News Of The World" שעליה שילמו אנשיו במקום עבודתם, ולאחר שטייקון התקשורת, רופרט מרדוק, נאלץ להתנצל בפומבי על הפרשה שזיעזעה את בריטניה כולה - גובה השערורייה מחיר אישי כבד מאדם נוסף: כתב הבידור של הצהובון "ניוז אוף דה וורלד" ומי שהיה הראשון להאשים את עורך העיתון בהאזנות הבלתי חוקיות נמצא היום מת בביתו, במה שנראה כמו התאבדות.

גופתו של שון הור נמצאה אתמול בביתו בווטפורד. משטרת בריטניה הודיעה כי נבחנת האפשרות שמדובר בהתאבדות, ובכל מקרה "נסיבות המוות אינן חשודות". התאבדותו של הור, אם אכן זוהי סיבת המוות, התרחשה באותו יום בו הודיע מפכ"ל המשטרה על התפטרותו, 4 קציני משטרה בכירים עומדים לחקירה וכן ביום בו נאלץ רה"מ הבריטי דיוויד קמרון לכנס דיון חירום בפרלמנט, כל זאת בעקבות פרשת האזנות הסתר.

הור חשף לראשונה את הסקנדל במהלך תחקיר שערך ה"ניו יורק טיימס" בספטמבר שעבר. בהמשך הוא הודה בפני כתב רשת BBC  כי אנדי קולסון, העורך של "ניוז אוף דה וורלד", הורה באופן אישי לפרוץ לטלפונים, ובכך סתר את גרסתו של קולסון לפיה לא ידע על המעשים החמורים.

לאחר פרסום הטענות פוטר הכתב בעקבות בעיות סמים ואלכוהול, וגורמים בעיתון מסרו אז כי יש להתייחס לטענותיו ב"זהירות קיצונית".

מרדוק ימסור את גרסתו מול המצלמות

בינתיים, נאלץ ראש הממשלה הבריטי קמרון לקצר את ביקורו בדרום אפריקה ולשוב ללונדון בעקבות המשבר. קמרון אף הודיע על דחיית פגרת הקיץ של הפרלמנט באופן חריג בשל כינוס ישיבת חירום בפרשה. 

עוד לפני כן, יעידו מחר בפני ועדה מיוחדת של הפרלמנט רבקה ברוקס, מנכ"לית "ניוז קורפ" שהתפטרה, הבעלים איל התקשורת רופרט מרדוק ובנו ג'יימס, יו"ר החברה, שימסרו לראשונה את גרסתם בפני המצלמות.

ראשי ה"סקוטלנד יארד" התפטרו בעקבות הפרשה

שלשום הודיע סר פול סטיבנסון, ראש ה"סקוטלנד יארד" המקביל בדרגתו למפכ"ל משטרת ישראל, על החלטתו להתפטר מתפקידו בעקבות חצי הביקורת שהופנו אליו בימים האחרונים כמי שהיה אחראי למינויו של ניל וויילס, העורך בדימוס של העיתון שבלב הפרשה, ליועצו האישי.

אתמול נעצר וויילס ונחקר בחשד שהיה מעורב בפרשת ההאזנות בעיתון. במסיבת עיתונאים הסביר שכינס, הסביר סטיבנסון כי התפטר כדי שקשריו עם עיתונאים לא יביאו לשיבוש מהלכי החקירה. עם זאת, הוא הדגיש כי הוא חף מכל פשע וכי לא ידע דבר אודות ההאזנות והיקפן. "ברצוני להבהיר שאני וכן מקורביי יודעים שתמיד נהגתי ביושר. עם זאת, בהחלט הייתי מעדיף שהדברים שהתרחשו לא היו קורים", הוא אמר.

שעות ספורות לאחר ההתפטרות הודיע גם סגנו של סטיבנסון, ג'ון ייטס, על עזיבתו את התפקיד. ייטס היה מי שחקר את הפרשה בעבר והחליט לפני כשנתיים שלא לפתוח את התיק, בנימוק ש"אין ראיות חדשות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת