לראשונה: פני הטייס הגיבור נחשפים

חברת ג'רמן ווינגס, שעדיין מתאוששת מהתרסקות המטוס, הציבה את תמונות אנשי הצוות שנהרגו - ובהם גם הטייס שניסה למנוע את האסון. באופן מצמרר, תמונתו של טייס המשנה שריסק את המטוס מוצבת בסמוך. אמו של הטייס ספדה לו: "הוא מת כגיבור, כבה האור שלנו"

סונדהיימר משמאל, לוביץ מימין (daily mail online)

תחקיר אסון ההתרסקות באלפים הצרפתיים וההקלטות מהקופסאות השחורות הוכיחו כי פטריק סונדהיימר, טייס חברת ג'רמן ווינגס, ננעל מחוץ לתא הטייס וניסה לפרוץ לתוכו על מנת למנוע מטייס המשנה אנדראס לוביץ לרסק את המטוס במכוון. מאז ההתרסקות, בה נהרגו 150 איש, תמונתו של סונדהיימר לא פורסמה אך הלילה (שלישי) פרסם ה"דיילי מייל" הבריטי את תמונת הטייס שהוצבה במשרדי החברה. באופן מצמרר, תמונת הטייס ושאר אנשי הצוות שנספו באסון הוצבו ליד זאת של לוביץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהקלטה מאחת הקופסאות השחורות נשמע סונדהיימר כשהוא דופק על דלת תא הטייס בחוזקה, מכה בה עם גרזן וצועק: "פתח את הדלת הארורה". למרות נסיונותיו הנואשים, לא הצליח סונדהיימר לעצור את ההתרסקות - שהוגדרה על ידי החוקרים כרצח מכוון מצדו של לוביץ.

בימים האחרונים התגלה כי לוביץ כינה עצמו ברשת האינטרנט Skydevil - "שטן השמיים" - וחיפש מידע על התאבדות ועל מבנה תא הטייס.

טייס המשנה אנדראס לוביץ

"הוא מת כגיבור, הוא חלם להיות טייס"

במטה של חברת ג'רמן ווינגס בעיר הגרמנית קלן הוכנה פינת זיכרון, שבה הוצבו התמונות המחייכות של ששת אנשי הצוות שנהרגו. בהנהלת החברה הדגישו כי פינת הזיכרון הוכנה עוד לפני שהתברר כי לוביץ ריסק את המטוס במכוון, אך לא נימקו מדוע תמונתו לא הוסרה.

 

סונדהיימר, אב לשני ילדים בני 3 ו-6, היה בן 36 במותו. הוא יצא מתא הטייס והלך לשירותים, ולוביץ בן ה-27 ניצל את ההזדמנות כדי לנעול אותו בחוץ ולהנמיך במכוון את גובה הטיסה. לפני חודשים ספורים עבר סונדהיימר לטיסות קצרות יותר על מנת להקדיש יותר זמן למשפחתו.

 

אמו של סונדהיימר ערכה אתמול טקס זיכרון לבנה, בסמוך לעיר דיסלדורף. לדברי האם האבלה, "הוא מת כגיבור ואנחנו הרוסים - האור שלנו כבה ויצא מחיינו". סבתו, מריאן סונדהיימר, ספדה לו לפני כשבוע: "חלומו היה להיות טייס - הנכד שלי מת עכשיו בגלל אידיוט שהרג כל כך הרבה אנשים".

דיווח: לוביץ שיקר לרופאיו ולקה בדיכאון

בשבוע שעבר דיווח העיתון הגרמני "בילד" כי טייס המשנה לוביץ נטל בתרופה נגד חרדות: התרופה, "לורזפאם" שמה, הייתה חזקה במיוחד ואף הגבירה ככל הנראה את הנטיות האובדניות. מהדיווח עולה כי המרשם הוענק ללוביץ על מנת לטפל ב"דיכאון, חרדה והתקפי פאניקה". מדובר בכדור שהשפעותיו כה חזקות, עד כי מומלץ למשתמשים לא לנהוג במכונית - ובוודאי שלא להטיס מטוס.

מומחים רפואיים טענו כי השימוש בתרופה יכול להגביר את הסכנה לפגיעה עצמית. מקורות סיפרו ל"בילד" כי לוביץ שיקר בעבר לרופאיו לגבי עבודתו ואמר להם כי הוא בחופש - על מנת שיקבל טיפול. בשנים האחרונות מצבו הנפשי הוגדר יציב יחסית, אך בשבועות האחרונים הוא נפגש עם רופאים לפחות שלוש פעמים בגלל דיכאון וגם כי חשש שיאבד את ראייתו. בשבוע שעבר דווח כי בביתו של לוביץ נמצא "הר של כדורים", שמוכיח ככל הנראה כי הפסיק לקחת חלק מהתרופות שהיו רשומות עבורו.