האישה המבוגרת בעולם ל-6 ימים בלבד

גרטרוד וויבר, אמריקנית בת 116, הלכה לעולמה ימים ספורים לאחר שהוכתרה כאישה המבוגרת בעולם. "היא מאוד נהנתה מהתהילה", סיפרה מנהלת המעון בה התגוררה וויבר. גם אחרי מותה, התואר המכובד יישאר בארצות הברית

גרטרוד וויבר, השבוע (רויטרס)

נהנתה מהתהילה לזמן קצר בלבד: בשבוע שעבר מתה מיסאו אוקאווה, יפנית בת 117, ש"העבירה" את הכתר לגרטרוד וויבר האמריקנית בת ה-116. וויבר הופיעה על שערי עיתונים רבים והפכה למפורסמת, אך אמש (שני) הלכה לעולמה במרכז לטיפול בקשישים במדינת ארקנסו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

וויבר אמרה, לאחר שהפכה לאישה המבוגרת בעולם, כי המפתח לאריכות ימים הוא "להתייחס לאנשים בנחמדות". קאת'י לנגלני, מנהלת המרכז לקשישים בו התגוררה וויבר, סיפרה על ימיה האחרונים של האישה המבוגרת בעולם: "היא מאוד נהנתה מהתהילה, אנחנו הרוסים ממותה".

ראשת העיר קמדן, מארי טריסוליני, ספדה לה: "היא הייתה אישה מתוקה מאוד, עירנית ובהירה כששוחחתי איתה". לדברי טריסוליני, וויבר נתנה לה מספר עצות לחיים ארוכים: "השתמשתי בקרם לחות, התייחסי לכולם יפה, תאהבי את שכנך ותאכלי את מה שאת מבשלת ולא מזון מהיר".

הכתר נשאר בארצות הברית

וויבר נולדה ב-1898, ביום העצמאות האמריקני - 4 ביולי, והתגוררה מרבית חייה במדינת ארקנסו. כעת, על פי רישומיהם של חוקרים גרונטולוגיים, חיים בעולם רק שלושה בני אדם שנולדו בוודאות לפני 1900. ה"כתר" של האדם המבוגר ביותר נשאר בארצות הברית: האישה המבוגרת ביותר כעת, לאחר מותה של וויבר, היא ג'רליאן טאלי מאזור דטרויט - שתחגוג יום הולדת 116 בחודש הבא.

טאלי, שקיבלה הודעה על הפיכתה לוותיקה ביותר על פני כדור הארץ, אמרה כי האמונה שלה תרמה לאריכות ימיה: "זה אלוהים, הכל בידיים שלו". טאלי שיחקה באולינג עד לגיל 104, ומעולם לא שתתה או עישנה. למרות שנותיה הרבות, טאלי נותחה רק פעם אחת - כאשר הוציאו לה את השקדים.