ארה"ב: רב ואשתו חטפו ישראלי

רב ואשתו מארצות הברית נאשמים כי חטפו אזרח ישראלי והחזיקו אותו בשבי, משום שסירב לתת גט לאשתו. הישראלי שנמלט מהארץ אחרי שבית דין רבני חייב אותו לתת גט, ניגש למשטרה אחרי ששוחרר על ידי החוטפים. אם יורשעו, השניים צפויים לקבל מאסר עולם

בני הזוג ווקס (AP)

זוג חרדי מהעיירה לייקווד, ניו ג'רזי, שבארצות הברית נאשם שחטף אזרח ישראלי ואיים עליו. על פי כתב האישום, הזוג הכה את האיש, כפת אותו ואיים עליו שאם לא ייתן גט לאשתו, הוא ייקבר בעודו בחיים. השניים הסגירו עצמם לידי ה-FBI ואם יורשעו, צפוי להם מאסר עולם.

ישראל בריקסמן מישראל סירב לתת לאשתו גט. אחרי שבית דין רבני הכריע בסוגיה וחייב את בריקסמן לתת לה גט, נמלט האיש לארצות הברית. בית הדין הוציא הודעה, לפיה בריקסמן הוא "מוקצה", כלומר, אסור לאפשר לו ללון, ללמוד או להרוויח כסף. בהודעה נתבקש כל היודע דבר על מקום הימצאו להודיע לבית הדין הרבני העליון.

ההודעה הגיעה גם לדייויד וג'ודי ווקס מלייקווד, שהחלו לתכנן כיצד ללכוד את ברינקסמן. דייויד הצליח לשכנע את ווקס כי הוא ייתן לו עבודה כעוזרו בכתיבת ספר על התלמוד. מכתב האישום עולה כי כשהגיע ברינקסמן לביתו של ווקס, זינקו עליו שני גברים, שדדו אותו, כפתו אותו וכיסו את עיניו. ברינקסמן העיד כי דרך חור בכיסוי העיניים, ראה את ווקס מתקרב אליו ובועט בצלעותיו.

אביו של החטוף קיבל איומים על חייו

בני הזוג החזיקו אותו בשבי וככל הנראה שחררו אותו כשהסכים לתת לאשתו גט. לכאורה, בזמן שהותו בשבי, קיבל אביו של ברינקסמן שיחת טלפון מאיימת מווקס, בה איים עליו שאם לא יעביר לאשתו של ברינקסמן סכום של 100,000 דולר, הוא יירצח. לא ברור אם האב נכנע לאיום.

בסופו של דבר, שוחרר ברינקסמן מהשבי, אולם לא ברור אם הסכים לתת גט לאשתו. כששוחרר, הובא למקום בו התגורר בברוקלין שבניו יורק. מיד לאחר מכן, ניגש ברינקסמן למשטרה ודיווח על החטיפה. בני הזוג נעצרו על ידי ה-FBI, שהתערב אף הוא בחקירה.

פרט מעניין נוסף שהתגלה בחקירה הוא שייתכן ואשתו לשעבר של ברינקמן הייתה מודעת למתרחש. ה-FBI גילה כי האישה נחתה בשדה התעופה ניוארק הסמוך מקום החטיפה יום לפני שהיא התרחשה וכי היא עזבה את המדינה בחזרה לישראל שלושה ימים לאחר מכן. עורך הדין של האישה הכחיש כי היא מעורבת, אך עורך הדין של בני הזוג ווקס הודה כי הייתה היכרות מוקדמת בין בני הזוג לאשתו של ברינקסמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת