הפתעה בסין: הים נצבע בירוק

300 מטרים של "מרבד אצות" לא הרתיעו את מאות הרוחצים באחד מחופים של עיר הנמל צ'ינגדאו בסין. חלקם ניסו לחצות דרכו בשחייה בעוד אחרים הביאו אבובים ונחו באמצע המים כשסביבם הכל ירוק. בשנת 2007 התרחש בסין אירוע דומה כשאז נדרשו לפנות את האצות כדי לאפשר לתחרויות השיט של האולימפיאדה להתקיים כסדרן

מרבד האצות לא הרתיע את הרוחצים (חדשות 2)

אי ירוק בים? אזור בגודל עצום של מגרש כדורגל התמלא באצות באחד החופים של עיר הנמל צ'ינגדאו בסין. הצבע הירוק לא הרתיע את מאות פוקדי החוף שהפכו את "מרבד האצות" לחוויה כשחלקם ניסו לשחות דרכו ואחרים הביאו אבובים ורבצו להנאתם.

300 מטרים של שמיכת אצות כיסו את אחד מחופיה של סין. תיירים רבים נהנו מהמרבד הירוק, אך חלק התלוננו על הריח המסריח הנוצר בעקבות גזים הנפלטים מהאצות הטבעיות. פעילי סביבה ציינו כי אצות מכילות כמויות גדולות של חמצן ומזיקות לחיים הימיים ולתעשיות הדייג.

מעל 240 טון של רפש כבר פונה מהחוף על ידי מתנדבים כחלק מקמפיין הניקיון של ממשלת סין, אולם הרשויות חוששות שמתקפת האצות תגיע גם לים הצהוב ולחופיה המזרחיים של סין.

סיוט דומה התרחש בשנת 2007 כשאז מאות אזרחים וחיילים נאלצו לפנות מהחופים עשרות אלפי טונות של אצות כדי לאפשר לתחרויות השיט, שנערכו במסגרת האולימפיאדה להתקיים כסדרן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת