"המפיק ארנון מילצ'ן היה סוכן מוסד"

ספר חדש שייצא בסוף החודש בארה"ב ופרטים ממנו פורסמו היום ב"ניו יורק טיימס" טוען, כי מפיק העל הישראלי היה סוכן מוסד שמימן רכישת רכיבים עבור הגרעין הישראלי

עטיפת הספר החדש (חדשות 2)

האם אחד המפיקים הגדולים בתולדות הקולנוע הישראלי היה סוכן מוסד? על פי הספר החדש "חסוי: חייו של סוכן המוסד שהפך לטייקון הוליוודי, ארנון מילצ'ן", גורסים כותביו מאיר דורון וג'וזף גלמן כי מילצ'ו לקח חלק בפעולות סודיות של המוסד.

הספר עתיד לצאת לאור ב-30 ביולי, וכבר עכשיו ניתן להזמין עותקים ממנו במכירה מוקדמת. על פי הספר, מילצ'ן מימן "צרכים חיוניים של מבצעי המודיעין של ישראל מחוץ למדינה". ומהם אותם צרכים חיוניים? על פי הפרטים שמפרסם עיתון ה"ניו יורק טיימס", מדובר בקניית רכיבים לארסנל הגרעיני של ישראל.

נשיא המדינה שמעון פרס לא הגיב לפרסומים, זאת, כך נודע לכתבתנו שושי חתוקה, הסביר בכך ש"הנושא רגיש". כמו כן נודע לכתבתנו כי מילצן נמצא בישראל ואף נפגש אתמול בערב בביתו בהרצליה עם ראש הממשלה והנשיא, כפי שהוא נוהג לעשות כשהוא שוהה בארץ.

מילצ'ן בן ה-66 הפיק בישראל את הסרט המיתולוגי "דיזנגוף 99", ובארה"ב הפיק את "אישה יפה" וסרטים שוברי קופות נוספים. הונו מוערך ביותר מ-4 מיליארד דולר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק