דיווח: "הפיגוע באיסטנבול במאי - ניסיון לפגוע בקונסול ישראל"

לפי דיווח בעיתון האיטלקי "קוריירה דה-לה סרה", מי שעומד מאחורי הפיצוץ שפצע שבעה אנשים באיסטנבול בחודש מאי הוא ארגון חיזבאללה, שניסה לפגוע ברכבו של משה קמחי, קונסול ישראל בטורקיה. לפי הדיווח, באותו יום נסע רכבו של קמחי לאט מהרגיל - וכך, בדרך נס, ניצל מפגיעה. מקורות טורקים הכחישו את הדיווח

העיתון האיטלקי "קוריירה דה-לה סרה" מדווח היום כי פיצוץ שאירע ברובע אטילר בעיר איסטנבול ב-26 במאי וגרם לפציעתם של שמונה אנשים, היה למעשה ניסיון של חיזבאללה לפגוע בקונסול ישראל בטורקיה, משה קמחי.

בתחילה חשבו שלפיגוע אחראי הארגון הטורקי הקיצוני PKK, שעשה זאת לפני הבחירות בטורקיה. אך כעת מפרסם העיתון, שציטט מקור אמריקני, כי בעזרת הפיגוע ביקשו בחיזבאללה לנקום על חיסולו, לכאורה, של מדען הגרעין האירני מסעוד עלי מוחמדי בטהרן ב-2010. אירן האשימה בזמנו את ישראל בדבר.

לפי הדיווח, שלושה פעילי חיזבאללה הגיעו לאיסטנבול מביירות ועקבו אחר מסלולו של קמחי מביתו לקונסוליה מדי יום. אך ביום הפיגוע, כך ב"קוריירה דה-לה סרה", רכבו של קמחי נסע לאט יותר מהרגיל ולא נפגע מהפיצוץ העז.

גורמי מודיעין באנקרה, עם זאת, הכחישו בפני העיתון הטורקי "הורייט" את הדברים. "ישראל מפיצה דיסאינפורמציה דרך עיתונים שונים מפעם לפעם", אמר אחד המקורות.

ממשרד החוץ נמסר לחדשות 2 באינטרנט בתגובה: "איננו מתייחסים לנושאי ביטחון בתקשורת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת