פרשת ההאזנות: ראש ה"סקוטלנד יארד" התפטר

סר פול סטיבנסון, השוטר מספר אחת בבריטניה, שילם בתפקידו בשל האזנות הסתר של אנשי העיתון News of the World. במסיבת עיתונאים הסביר כי קשריו עם עיתונאים הביאו אותו לקבל את ההחלטה, כדי "להימנע משיבוש החקירה". הוא הדגיש כי הוא חף מכל פשע

אחרי שפרשת האזנות הסתר בבריטניה הביאה לסגירתו של העיתון "News Of The World" שעליה שילמו אנשיו במקום עבודתם ולאחר שטייקון התקשורת, רופרט מרדוק, נאלץ להתנצל בפומבי על הפרשה שזיעזעה את בריטניה כולה - גובה השערורייה מחיר אישי כבד מאדם רם-דרג נוסף: מפקד ה"סקוטלנד יארד".

סר פול סטיבנסון, השוטר מספר אחת בבריטניה המקביל בדרגתו למפכ"ל משטרת ישראל, הודיע על החלטתו להתפטר מתפקידו בעקבות חצי הביקורת שהופנו אליו בימים האחרונים כמי שהיה אחראי למינויו של ניל ווילס, העורך בדימוס של העיתון שבלב הפרשה, ליועצו האישי.

"תמיד נהגתי ביושר"

אתמול נעצר וויילס ונחקר בחשד שהיה מעורב בפרשת ההאזנות בעיתון. במסיבת עיתונאים הסביר שכינס, הסביר סטיבנסון כי התפטר כדי שקשריו עם עיתונאים לא יביאו לשיבוש מהלכי החקירה. עם זאת, הוא הדגיש כי הוא חף מכל פשע וכי לא ידע דבר אודות ההאזנות והיקפן.

"ברצוני להבהיר שאני וכן מקורביי יודעים שתמיד נהגתי ביושר. עם זאת, בהחלט הייתי מעדיף שהדברים שהתרחשו לא היו קורים", הוא אמר.

בנאום ההתנצלות של מרדוק, הבעלים של העיתון, הסביר את החלטתו להביא לסגירתו בתוך 168 שנים בכך ש"בתור מייסד החברה שהחזיקה בעיתון, גיליתי דברים נוראים. אני מתנצל בקרב כל מי שנפגע ואין לי מה להוסיף".

נוסף על כך, להתנצלות הפומבית והאישית בפני משפחתה של נערה שנהרגה בפיגוע בלונדון, יפרסם בימים הקרובים מרדוק גם בעיתוני העולם מודעה בה הוא מביע שאט נפש מהאזנות הסתר שבוצעו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת