המכונית המעופפת כבר כאן: 250 אלף דולר - והיא שלכם

ה"טרפוגיה" - אותו פרויקט שאפתני שבלחיצתם כפתור יגרום לרכב להמריא מעל לכל הפקקים, הפך למציאות. מבדקי הבטיחות הסתיימו בהצלחה, ומועד תחילת הייצור ממשמש ובא

יותר משנתיים אחרי שה"טרפוגיה" הוצגה ונראתה בעיני רבים כפנטזיה במלוא מובן המילה, קורם חזון המכונית המעופפת עור וגידים והופך לעובדה מוגמרת. לפי ההערכות, דגם ראשון של כלי הרכב הייחודי יוכל להימכר כבר בקרוב בתמורה ל-250 אלף דולרים.

בשבוע שעבר העניקה הרשות האמריקנית הלאומית לבטיחות בכבישים המהירים רישיון ל"טרפוגיה" לנוע בהם, בכפוף לכמה מגבלות ותנאים הנובעים מטבעו של כלי הרכב הייחודי ובהתאם למפרט הטכני שלו, כפי שנמסר לרשויות על-ידי נשי החברה.

ההיתר ניתן לאחר סדרת בדיקות שבחנו, בין היתר, את התמודדות ה"טרפוגיה" בתרחישים של התרסקות - שבסיומם הוכרע כי היא תקנית ובטיחותית. בשל כך, ניתן ההיתר להתחיל לייצר אותה.

בלחיצת כפתור: הגלגלים הופכים לכנפיים

כדי לעוף ב"טרפוגיה", כל מה שצריך לעשות זה פשוט ללחוץ על כפתור שבתוך כמחצית הדקה יהפוך את הגלגלים הרגיליים לכנפיים שיישאו את כלי הרכב אל-על - שיטוס - תרתי משמע - במהירות 185 קמ"ש. המנוע שיפעיל את המכונית יהיה מבוסס דלק רגיל לגמרי.

"זו פריצת דרך שתשנה את עולם הניידות האישית בעולם", אמר קרל דיטריך, שעומד בראש הפרויקט החדשני. לא ברור אם רישיון נהיגה רגיל יאפשר למי שחפץ ב"טרפוגיה" לנהוג בה: לפני שנתיים דווח כי כדי להשתמש ביכולת האווירית - יידרש הנהג להחזיק ברישיון טיס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת