שלחו תנחומים למשפחתו של לייבי בן ה-9

בני משפחתו של הילד החרדי בן ה-9 שנרצח ובותר בברוקלין שבניו יורק תלו על דלת ביתם פתק בו הם מודים לחברים, למשפחה, לרשויות ולכל העולם על התמיכה בהם בתקופה הקשה שהם עוברים. "ממעמקי הלב האבל שלנו, אנו מודים לכם!", כתבו בני המשפחה. מי שחפץ בכך יכול לשלוח למשפחה דוא"ל עם מילות תנחומים

אבלים - אבל מודים על התמיכה. משפחתו של לייבי קרצקי בן ה-9, שנחטף ונרצח השבוע על ידי לוי אהרון בן ה-35, תלו מחוץ לביתם בברוקלין פתק בו הם מודים לכולם על הסיוע והתמיכה ההמונית שקיבלו.

בפתק יוצא הדופן, שנתלה לפני כניסת השבת על דלת הכניסה לדירתם של המשפחה בת 7 הנפשות, נכתב:

"אנו לנצח אסירי תודה לאלוהים. אנחנו רוצים גם להביע תודה בפני כל אחד ואחד - לידידינו, לשכנינו, לאחינו הניו יורקרים, לכל המתנדבים ולכל רשויות המדינה שסייעו לנו מעל ומעבר מבחינה פיזית, רגשית ורוחנית. תודה גם לכל האנשים מסביב לעולם שחשבו עלינו והתפללו בשבילנו. ממעמקי הלב האבל שלנו, אנו מודים לכם!"

בהצהרה נכתב עוד כי כל מי שחפץ להביע בפני המשפחה את תנחומיו יכול לשלוח דואר אלקטרוני לכתובת: MessageLeiby@gmail.com

אביו של לייבי: הוא היה ביישן ומקסים

שישה ילדים היו לזוג ההורים קלצקי, חמש בנות ובן יחיד - שאותו איבדו כשנרצח על-ידי הנאשם לוי אהרון בן ה-35 מברוקלין, שגם ביתר את גופתו. בתום חקירתו במשטרה הוא נשלח להסתכלות פסיכיאטרית.

אבי המשפחה סיפר שלשום לראשונה על תחושותיו ועל האבל הכבד שבו הוא שרוי בריאיון שהעניק לרשת ABC בניו יורק. הכתב, ביל ריטר, הגיע ללא מצלמה לבית המשפחה בשכונה היהודית בורו-פארק כדי לנחם אותם על האסון הכבד שפקד אותם.

"אם המוות של בני יכול להביא את כל האנשים האלו ביחד, אז הוא העניק במותו סגולה יפה", אמר האב השכול. חברי המשפחה שנכחו בשבעה סיפרו מעט על חייו של הילד הביישן שהיה אמור לחגוג בעוד שבועיים את יום הולדתו התשע: "הוא היה ביישן ומקסים, ובעל חמלה רבה כל כך". לבסוף הוסיף האב: "זכיתי להיות אביו של לייבי למשך תשע שנים".

"הבחירה בלייבי הייתה מקרית לחלוטין"

אלפי בני אדם השתתפו השבוע בהלוויתו של לייבי. הנאשם במעשה סיפר בחקירתו עד כה כי נבהל לאחר ששמע על החיפושים אחרי קלצקי - ואז רצח אותו. "נראה כי הבחירה בלייבי הייתה מקרית לחלוטין", סיפר מפכ"ל משטרת ניו יורק, ריי קלי, במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס לאחר הרצח. "זה הסיוט של כל הורה. זהו פשע מזעזע ואנחנו מודים מאוד לתמיכה שקיבלנו מהקהילה".

משפחתו של הילד וחבריו עדיין המומים מהרצח. "אני מתקשה להאמין שמישהו מהשכונה, שאיתו גדלתי, יכול היה לעשות את המעשה הזה", אמר שימי קפלן, תושב ברוקלין שהכיר את החשוד ברצח. "אין לי מילים לתאר את המצב". תושב אחר בשכונה הוסיף: "זה דבר בלתי נתפס. אי אפשר אפילו לתאר את זה, ולא ניתן להאמין שמישהו יכול לעשות דבר כזה".

החיפושים אחרי לייבי הסתיימו ביום רביעי. אחרי מצוד משטרתי קצר ויעיל בשיתוף ה-FBI, לכדה המשטרה את החשוד, לוי אהרון, חרדי תושב השכונה בן 35. הוא הודה בחקירתו כי חטף את הילד, נבהל מעצמת החיפושים, חנק את הילד ואז החליט לבתר את גופתו. חלקי הגופה נמצאו במקרר שבביתו וחלקים נוספים נמצאו בפח אשפה סמוך לביתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת