מקסיקו: נחשף מטע המריחואנה הגדול בהיסטוריה

רק כאשר חיילי צבא מקסיקו נכנסו לתוך החווה שאותרה מדרום לגבול עם ארה"ב, התברר כי מדובר ב"שיא חדש": מטע צמחי המריחואנה הגדול ביותר שנחשף אי פעם במדינה מוכת הסמים. מדובר במטע בשטח עצום של כ-1,300 דונם, בו גדלו כ-120 טון צמחים בשווי מוערך של 160 מיליון דולר - שנשרפו והושמדו בתוך שעות בודדות

חיילים מצבא מקסיקו חשפו בסוף השבוע את מטע המריחואנה הגדול ביותר בהיסטוריה של המדינה, שדה המקיף שטח עצום של כ-1,300 דונם. השדה שנחשף גדול פי 4 מה"שיא" הקודם, שנקבע ע"י חווה אחרת במקסיקו בשנת 1984.

המטע הענק אותר תחת בד הסוואה בצבע שחור, בשטח מישורי סמוך לעיר אל-רוסאריו במרחק של כ-250 ק"מ מטיחואנה וגבול ארצות הברית. גנרל אלפונסו דוארטה מצבא מקסיקו אמר כי בד ההסוואה השחור משמש אצל חקלאים רבים להגנה מפני השמש והחום, אולם הפעם מטרתו הייתה להקשות על גילוי צמחי המריחואנה מהאוויר.

האזור בו נמצאה החווה הוא כה מבודד, עד שרק כשהחיילים נכנסו לתוך השטח – הם גילו אלפי צמחי מריחואנה בגובה של עד 2.5 מטרים. "אנחנו מעריכים שבשטח היו כ-60 בני אדם שעבדו בשדה, אך כולם נמלטו ברגע שראו את הצבא מתקרב", אמר הגנרל דוארטה.

יבול הסמים שנתפס מוערך בכ-120 טון של מריחואנה, השווים בשוק כ-160 מיליון דולר.  לא ברור איזה קרטל סמים הפעיל את האתר העצום בגודלו – אולם הצמחים עצמם נשרפו והושמדו בתוך כמה שעות על ידי חיילי הצבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת