מה לעזאזל עושים עם רבע מיליארד דולר?

קולין וכריס ויירס מסקוטלנד קיבלו לידיהם צ'ק שזיכה אותם בלא פחות מאשר 161 מיליון פאונד. הם הזוכים היחידים בפרס הגבוה ביותר בתולדות הגרלת האירו-מיליונים. בצעד אמיץ, הם החליטו לוותר על האנונימיות ולחשוף את זהותם ופניהם. אז מה התכניות להמשך? קניית דירה וכלי רכב - ולטייל בעולם

קולין וכריס ויירס, בני זוג פנסיונרים מסקוטלנד, קיבלו לידיהם צ'ק המזכה אותם בסכום כמעט בדיוני של 161 מיליון פאונד - שהם יותר מרבע מיליארד דולרים. לשניים שיחק המזל - ובגדול - והם היו הזוכים היחידים בהגרלת האירו-מיליונים.

הזוג ויירס שברו את שיא גובה הזכייה אי-פעם בתולדות ההגרלה המפורסמת. מרגע קבלת הצ'ק לידיהם, הם נכנסו ישירות למקום ה-430 ברשימת עשירי בריטניה של ה"סאנדיי טיימס".

בני הזוג הצליחו לנחש נכונה את רצף המספרים הזוכים: 17,19,38,42,45 והמספרים הנוספים 9 ו-10. על האנונימיות הם החליטו לוותר וחשפו פנים שעליהן מרוחים חיוכים גדולים, מצד לצד.

הם עמדו נרגשים מול צלמי העיתונות ושיחזרו את הרגע שבו הבינו כי זכו בפרס: "בסך הכל העברנו ערב שקט מול הטלוויזיה, צפינו ביחד ב-CSI", שיחזרה כריס. "בסביבות חצות התכוונתי ללכת לישון, אבל רגע לפני רציתי לבדוק את תוצאות הלוטו - ואז לא האמנתי למראה עיניי. בדקתי את המספרים ארבע פעמים ורצתי לחפש את קולין. כשהוא הביט בפניי הוא ידע שמשהו קרה".

באופן טבעי, התקשו הקשישים לעצום עין במהלך כל אותו הלילה. "לא יכולנו לישון עד 4:00 בבוקר", הוסיפה כריס. "ראינו ביחד את הזריחה, שנראתה קסומה כל כך. הרגשנו את האדרנלין זורם בכל הגוף שלנו ולכן לא הצלחנו להירדם".

עוד לא אמרו די

במסיבת העיתונאים שערכו קשה היה שלא להבחין באופוריה שאפפה את בני הזוג. בין שאלות העיתונאים החליפו קולין וכריס נשיקות כשעיניהם הנוצצות בלטו לכל עבר. על השאלה מה בכוונתם לעשות עם כמות הכסף האדירה שבה זכו הם השיבו: "אנחנו אוהבים את מקום המגורים שלנו, אבל יש מקומות יפים נוספים אז ייתכן שנרצה לרכוש בית נוסף ואולי עוד אחד".

כריס הרחיבה ואמרה ש"יהיה גם כיף לטייל קצת". קולין הוסיף: "אני אשמח לטייל בחו"ל. אוסטרליה תמיד עניינה אותי, גם סין, תאילנד וקמבודיה". נוסף על כך, הבטיחו השניים לדאוג לכך שלכל אחד מילדיהם יהיה בית ומכונית משלו. אבל גם הקהילה צפויה לצאת נשכרת מהזכייה: "אנחנו גם רוצים לעשות משהו טוב עם הכסף, לתרום", הוסיף קולין, "אני לא יודע בדיוק איך. נתייעץ ונשקול אבל בוודאי שלא סתם נזרוק כסף".

לבסוף הבהיר הזוג כי הם לא יוותרו על מילוי טפסי הגרלה, והבטיחו שימשיכו להמר: "זה כיף, זה ספורט, אנחנו אוהבים את האדרנלין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת