אביו של לייבי שנרצח: "הייתי גאה שהוא היה בני"

בני משפחתו של הילד החרדי בן ה-9 שנרצח ובותר בברוקלין שבניו יורק עדיין אחוזי הלם מהאובדן הכבד שנחת עליהם כרעם ביום בהיר. אביו של לייבי סיפר על תחושותיו הקשות, אחרי שאיבד את בנו היחיד - אך אמר כי "אם המוות שלו יכול לאחד בין אנשים, הוא העניק בכך סגולה יפה"

שישה ילדים היו לזוג ההורים קלצקי, חמש בנות ובן יחיד - שאותו איבדו כשנרצח על-ידי הנאשם לוי אהרון בן ה-35 מברוקלין, שגם ביתר את גופתו. אתמול הוא נשלח להסתכלות פסיכיאטרית.

אבי המשפחה סיפר אתמול לראשונה על תחושותיו ועל האבל הכבד שבו הוא שרוי בריאיון שהעניק לרשת ABC בניו יורק. הכתב, ביל ריטר, הגיע ללא מצלמה לבית המשפחה בשכונה היהודית בורו-פארק כדי לנחם אותם על האסון הכבד שפקד אותם.

"אם המוות של בני יכול להביא את כל האנשים האלו ביחד, אז הוא העניק במותו סגולה יפה", אמר האב השכול. חברי המשפחה שנכחו בשבעה סיפרו מעט על חייו של הילד הביישן שהיה אמור לחגוג בעוד שבועיים את יום הולדתו התשע: "הוא היה ביישן ומקסים, ובעל חמלה רבה כל כך". לבסוף הוסיף האב: "זכיתי להיות אביו של לייבי למשך תשע שנים".

אלפים ליוו את לייבי למנוחות

אלפי בני אדם השתתפו שלשום בהלוויתו של לייבי. הנאשם במעשה סיפר בחקירתו עד כה כי נבהל לאחר ששמע על החיפושים אחרי קלצקי - ואז רצח אותו. "נראה כי הבחירה בלייבי הייתה מקרית לחלוטין", סיפר מפכ"ל משטרת ניו יורק, ריי קלי, במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס לאחר הרצח. "זה הסיוט של כל הורה. זהו פשע מזעזע ואנחנו מודים מאוד לתמיכה שקיבלנו מהקהילה".

משפחתו של הילד וחבריו עדיין המומים מהרצח. "אני מתקשה להאמין שמישהו מהשכונה, שאיתו גדלתי, יכול היה לעשות את המעשה הזה", אמר שימי קפלן, תושב ברוקלין שהכיר את החשוד ברצח. "אין לי מילים לתאר את המצב". תושב אחר בשכונה הוסיף: "זה דבר בלתי נתפס. אי אפשר אפילו לתאר את זה, ולא ניתן להאמין שמישהו יכול לעשות דבר כזה".

נבהל מהחיפושים וחנק את הילד 

החיפושים אחרי לייבי הסתיימו ביום רביעי. אחרי מצוד משטרתי קצר ויעיל בשיתוף ה-FBI, לכדה המשטרה את החשוד, לוי אהרון, חרדי תושב השכונה בן 35. הוא הודה בחקירתו כי חטף את הילד, נבהל מעצמת החיפושים, חנק את הילד ואז החליט לבתר את גופתו.

חלקי הגופה נמצאו במקרר שבביתו וחלקים נוספים נמצאו בפח אשפה סמוך לביתו. הקהילה באזור היא חרדית, סגורה ומאוד דתית. כל תושבי השכונה מזועזעים שרוצח המסוגל לזוועה שכזו חי בקרבם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת