מנכ"לית "ניוז קורפ" התפטרה מתפקידה

אימפריית התקשורת של מרדוק מתמוטטת: מנכ"לית תאגיד התקשורת שלו, רבקה ברוקס, הגישה את התפטרותה בעקבות הסתבכות פרשת ההאזנות של העיתון "ניוז אוף דה וורלד", בראשו עמדה בעבר. "התפטרותי מעניקה לי את החופש והזמן לשתף פעולה באופן מלא עם כל החקירות המתנהלות", כתבה בהצהרה

רבקה ברוקס. הספינה טובעת? (חדשות 2)

רבקה ברוקס, מנכ"לית "ניוז אינטרנשיונל", תאגיד התקשורת של איל ההון רופרט מרדוק ומי ששמה נקשר בפרשת ההאזנות של העיתון הבריטי "ניוז אוף דה וורלד", התפטרה מתפקידה.

רשת "סקיי" הבריטית מדווחת מפי מקורות כי ברוקס, מי שהייתה העורכת של "ניוז אוף דה וורלד" ושל עיתון "הסאן", שחררה הצהרה בה כתבה: "כפי שאתם יכולים לדמיין, התקופה הזו קשה".

"אני צריכה כעת להתמקד בתיקון העיוותים והדיפת ההאשמות עליי כעיתונאית, עורכת ומנהלת. התפטרותי מעניקה לי את החופש והזמן לשתף פעולה באופן מלא עם כל החקירות המתנהלות", הוסיפה לפי הדיווח.

ברוקס אמרה כי היא מתכוונת להישאר בתפקידה בהובלת החברה "בשיאו של המשבר". היא הוסיפה עם זאת כי, "רצוני להישאר בחברה הפך אותי למרכז הדיון. זה מסב את תשומת הלב מהבעיות האמיתיות". "לכן", סיכמה, "הגשתי לרופרט וג'יימס מרדוק את התפטרותי. היו דיונים בעניין, אך בעת הזו התפטרותי התקבלה".

ברוקס, בת 42, נחשבת בבריטניה לבת טיפוחיו של איל ההון מרדוק. היא החלה את הקריירה העיתונאית שלה כמזכירה בעיתון "ניוז אוף דה וורלד" ותוך שנים מעטות נהייתה העורכת. ברוקס ידועה גם כמי שלאורך השנים לא בחלה באף תכסיס כדי להשיג ידיעות בלעדיות: בין השאר זכור מקרה בו התחפשה למנקה בעיתון מתחרה, שידעה שהולכת להתפרסם בו כתבה בלעדית, המתינה בבניין עד לשעת הדפוס ואז חטפה עותק ורצה איתו לבניין "ניוז אוף דה וורלד". בבוקר שאחרי, הודפסה בעיתונה אותה הכתבה - מילה במילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת