כך מוחים באוקראינה על מחסור במים חמים

מה עושים באוקראינה כשנגמרים המים החמים בעקבות מדיניות הקיצוצים של הממשלה? פשוט יוצאים למזרקה הקרובה לאזור המגורים, פושטים את הבגדים - ומארגנים הפגנה. זו מה שעשתה קבוצת מפגינות במדינה שטוענת: "יש לנו מעמד של מדינה מתורבתת, אבל באותו הזמן – אין לנו הספקה של מים חמים. זה אבסורד"

מחאה ציבורית, הגרסה האוקראינית: עשרות צעירות הפגינו אתמול בקייב נגד מדיניות הקיצוצים של הממשלה, ובראשה הקיצוץ באספקת המים החמים - כשהן מקפצות בערום חלקי בתוך מזרקה. השוטרים שהגיעו למקום לא הפריעו להתנהלות השוטפת של ההפגנה.

לאחרונה הודיעה הממשלה על תכנית קיצוצים נרחבת כדי לאזן את התקציב במדינה. מדובר במדיניות קיצוצים כואבת במיוחד, אשר כוללת, בין השאר, גם קיצוץ בהספקת המים החמים. יצוין כי בעוד פחות משנה תארח קייב את טורניר יורו 2012. המפגינות קראו לממשלה, בין השאר, לבטל את ההקצבה במים החמים לקראת הגעת אזרחים זרים מרחבי העולם.

"אוקראינה מובילה את עצמה מצד אחד לסטנדרטים מאוד גבוהים, אבל מצד שני נופלת בדברים הקטנים האלה", אמרה אחת מהפעילות בהפגנה. "יש לנו מעמד של מדינה מתורבתת, אבל באותו הזמן - אין לנו אספקה של מים חמים. זה אבסורד", הוסיפה הפעילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת