עשרות אלפי מסמכים נגנבו מהפנטגון

אחרי 4 חודשים שבהם לא הצליחו לתקן את פרצת האבטחה, החליטו אתמול במשרד ההגנה הבריטי להודות: במהלך החודשים האחרונים הצליחה מדינה זרה, שזהותה לא נחשפה, לחדור למחשבי הפנטגון ולשלוף למעלה מ-24,000 מסמכים מסווגים ורגישים מבחינה ביטחונית. הערכות בתקשורת האמריקנית: סין עומדת מאחורי הפריצה

הפנטגון. ארכיון (רויטרס)

מבוכה בארה"ב: סגן שר הביטחון האמריקני וויליאם לין הודה הלילה (שעון ישראל) כי במהלך פריצה של גורמי מודיעין של מדינה זרה למחשבי הארגון נגנבו למעלה מ-24 אלף קבצים אשר מכילים כמה מסודות המדינה השמורים ביותר.

על פי הודעת הארגון, שנמנע עד כה מלהגיב לנושא, התרחש המקרה לפני כארבעה חודשים. מהארגון נמסר כי המידע שנחשף קשור בתכניות הצבא האמריקני בעירק ואפגניסטן, כמו גם מידע על לוויינים אמריקנים ועל מטוס קרב חדש.

במסיבת העיתונאים שכינס לין, סירב סגן שר הביטחון האמריקני לחשוף את שם המדינה שהפעילה את שירותי המודיעין שלה כדי לבצע את גניבת הקבצים. עם זאת, כלי התקשורת בארה"ב מעריכים כי ייתכן שסין עומדת מאחורי המקרה. יצוין כי לגורמי המחשוב בפנטגון לקח למעלה מארבעה חודשים לאתר את הפריצה במערכת האבטחה ולחסום אותה.

"אנחנו מאוד מודאגים מכך שבמשך תקופה ארוכה נשלפו נתונים רבים על ידי גורמים זרים", אמר לין במהלך מסיבת העיתונאים. בעקבות המקרה, הודיעו בפנטגון כי יאמצו כללים חדשים לביטחון ברשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת