אלפים בהלווית בן ה-9 מברוקלין: "בלתי נתפס"

אלפי בני אדם השתתפו הלילה בהלוויתו של לייבי קלצקי, הילד החרדי בן התשע שנרצח השבוע באכזריות ושגופתו בותרה. החשוד במעשה, תושב ברוקלין, סיפר בחקירתו כי נבהל מהדיווחים על החיפושים אחר קלצקי - ורצח אותו. מכרו של החשוד: "מתקשה להאמין שמישהו מהשכונה עשה זאת"

אלפי בני אדם השתתפו הלילה בהלוויתו של לייבי קלצקי, הילד החרדי בן התשע שנרצח השבוע ושגופתו אותרה אתמול מבותרת בדירה בברוקלין ובפחי אשפה באזור. במקביל, נמשכת חקירתו של ארון לוי, שבדירתו אותר חלק מגופתו של קצלקי, והלילה הוגש נגדו כתב אישום בגין חטיפה וברצח.

לוי, חרדי תושב ברוקלין בן 35, סיפר בחקירתו עד כה כי נבהל לאחר ששמע על החיפושים אחרי קלצקי - ואז רצח אותו. "נראה כי הבחירה בלייבי הייתה מקרית לחלוטין", סיפר מפכ"ל משטרת ניו יורק, ריי קלי, במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס לאחר הרצח. "זה הסיוט של כל הורה. זהו פשע מזעזע ואנחנו מודים מאוד לתמיכה שקיבלנו מהקהילה".

משפחתו של הילד וחבריו עדיין המומים מהרצח. "אני מתקשה להאמין שמישהו מהשכונה, שאיתו גדלתי, יכול היה לעשות את המעשה הזה", אמר הלילה שימי קפלן, תושב ברוקלין שהכיר את החשוד ברצח. "אין לי מילים לתאר את המצב". תושב אחר בשכונה הוסיף: "זה דבר בלתי נתפס. אי אפשר אפילו לתאר את זה, ולא ניתן להאמין שמישהו יכול לעשות דבר כזה".

החשוד ברצח - נחשד גם בפדופיליה

החיפושים אחרי לייבי הסתיימו שלשום סמוך לשעה 4:00 לפנות בוקר בשכונת בורו פארק בברוקלין. אחרי מצוד משטרתי קצר ויעיל בשיתוף ה-FBI, לכדה המשטרה את החשוד, לוי אהרון, חרדי תושב השכונה בן 35. הוא הודה בחקירתו כי חטף את הילד, נבהל מעצמת החיפושים, חנק את הילד ואז החליט לבתר את גופתו.

חלקי הגופה נמצאו במקרר שבביתו וחלקים נוספים נמצאו בפח אשפה סמוך לביתו. בעברו של אהרון, הוא נחשד בעבירות מין ופדופיליה. הקהילה באזור היא חרדית, סגורה ומאוד דתית. כל תושבי השכונה מזועזעים שרוצח המסוגל לזוועה שכזו חי בקרבם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת