"הרוצח של לייבי ישן כשלידו זוג רגליים"

יוסי לנדאו, מתנד"ב בזק"א, שופך אור על החשוד ברצח הילד החרדי לייבי בן ה-9 בניו יורק. "אין לו עבר פלילי, הוא בן 35, רווק, ללא ילדים, והוא נמצא במיטה כשלידו זוג רגליים", סיפר על לוי ארון

הקהילה החרדית בניו יורק מתקשה לעכל את הרצח המזוויע של לייבי בן ה-9. יוסי לנדאו, מתנדב זק"א שהשתתף בחיפושים אחר לייבי, סיפר בשיחה עם חדשות 2 על תפיסתו של החשוד ברצח, לוי ארון.

"מדובר ביהודי בן 35, רווק, לא נשוי, שמבחינת הרשויות בארצות הברית בחיים לא היה עצור. הדבר היחידי שיש עליו זה שפעם הוא קיבל דוח על כך שעשה צרכיו באמצע הרחוב. חוץ מזה אין שום מידע עליו". לנדאו הוסיף: "זה פשוט תדהמה בלתי ייאמן מה שאנחנו עוברים פה".

לנדאו ניסה לשפוך קצת אור על רגעיו האחרונים של לייבי וסיפר, כי הוא "יצא מהקייטנה והיה אמור לפגוש את אמא שלו. הוא כנראה התבלבל בדרך ובמקום להיכנס לרחוב 13 המשיך ישר. כשראה שהתבלבל עמד כמו שראו במצלמות האבטחה, בפינת הרחוב, רכב עצר לידו, הוא כנראה שאל אותו איך מגיעים ואז הרוצח השפל הזה פשוט הכניס אותו לרכב ומפה".

"כשה-FBI קיבלו את תמונות הרכב הם פרצו לבית ב-3:00 לפנות בוקר", סיפר לנדאו והמשיך: "הוא ישן שנת ישרים ולידו פשוט זוג רגליים".

הגופה נמצאה מבותרת לאחר התעללות קשה

החיפושים הקדחתניים הסתיימו בצורה עצובה: שוטרי ה-FBI שעצרו מוקדם יותר חשוד בחטיפתו של לייבי קלצקי, ילד חרדי בן 9 מניו יורק, מצאו לבסוף את גופתו בצהריים (שעון ישראל). על פי הדיווחים, בותרה גופתו של קלצקי לחלקים, כאשר חלק האחד נמצא בבית החשוד והחלק השני בפח אשפה בפארק סמוך.

בעקבות הידיעה המצערת על מציאת הגופה, הופסקו החיפושים אחרי לייבי ונפתחה חקירה פלילית. משטרת ניו יורק אישרה את הדיווח. "36 מתנדבים חיפשו אחריו במשך שעות", סיפר לחדשות 2 באינטרנט יעקב לנדאו, מתנדב בזק"א. "בסופו של דבר המשטרה מצאה את הגופה בעקבות מידע פנימי שהיה להם. לצערנו הרוצח יהודי, אבל אין לו שום קשר לקהילה או למשפחה", הדגיש לנדאו.

הלילה פורסמו צילומים ממצלמת אבטחה באזור שבו נעלם לייבי, ממנה עולה כי הילד נכנס לתוך מכונית לא מזוהה, שנוסעת מהמקום. אביו של לייבי, שצפה הלילה בצילומים, אישר כי אכן מדובר בבנו. בצילום ניתן לראות את לייבי הולך ברחוב, מאחורי אדם אחר, עד שהשניים נכנסים למכונית. בקטע וידאו אחר, שצולם ככל הנראה מוקדם יותר, מתועד הילד עוזב את המחנה שבו שהה בשדרה ה-12 והולך לכיוון ביתו בשדרה ה-15.

לייבי שהתגורר עם משפחתו בשכונה החרדית בורו פארק שבברוקלין נעדר מאז יום שני בצהריים. לאחר שעזב את מחנה הקיץ היומי של חסידות באיאן הוא היה אמור לפגוש את אמו ברחוב סמוך, אך עקבותיו נעלמו. תושבי השכונה סיפרו כי כבישים נחסמו וכי כל השכונה כוסתה במודעות ענק עם תמונותיו של לייבי.

התקשורת האמריקנית מדווחת כי לפני יום היעלמו, התחנן לייבי בפני הוריו שיתנו לו ללכת לבדו מהמחנה לבית, בפעם הראשונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת