פיגוע משולב במומבאי: 20 הרוגים בשלושה מוקדי פיצוץ שונים

כ-100 פצועים פונו מרחבי בירת העסקים של הודו, במה שמסתמן כבר כעת כמתקפת טרור שתוכננה להיערך בקפידה היום. חלק מהדיווחים מלמדים על כך שייתכן כי מדובר ב"מתנת יום הולדת" לאמיר קסאב, היחיד מבין חברי החולייה שביצעה את פיגועי הדמים בעיר ב-2008 שנותר בחיים - שמציין היום את יום הולדתו

כמעט שלוש שנים אחרי המתקפה הקטלנית - חוזר הטרור לרחובות מומבאי, במה שעשוי להתגלות כ"מתנת יום הולדת" לאמיר קסאב, המחבל היחיד מהפיגועים ב-2008 שנותר בחיים. הערב ב-19:30 (שעון מומבאי) החרידו את העיר, מרכז העסקים של הודו, שלושה פיצוצים עזים במוקדים הומי אדם.

עדיין לא ברור אם מחבלים מתאבדים או מטעני חבלה שהופעלו על-ידי שעון עצר הם שהביאו למתקפה - שלפי דיווחים רשמיים גבתה עד כה את חייהם של 20 בני אדם והביאה לכ-100 פצועים. פיצוץ אחד התרחש ה"זברי בזאר" הומה האדם, השני בבית האירופה המקומי והשלישי - בשכונת דראר הצפופה.

שר הפנים של הודו מיהר לצאת בהודעה ראשונית לכלי התקשורת שבה אמר כי אנשיו פתחו בבדיקה של אירועי הדמים בכל הכיוונים. עם זאת, כבר כעת ברור כי מדובר במתקפת טרור - אך עד כה לא קיבל על עצמו שום ארגון את האחריות לביצועה. נוסף על כך, סביר כי ייבדק האם לפקיסטן הייתה יד במעשה.

אחד החשודים הראשיים במתקפה הוא ארגון מקומי המכונה "המוג'הידין ההודי", המסונף לאל קעידה. דיווחים שטרם נבדקו העלו את האפשרות שהמועד לפיצוצים נבחר בקפידה, שכן היום מציין אמיר קסאב, אותו המחבל מ-2008, את יום הולדתו.

היום יום הולדתו של אמיר קסאב, המחבל היחיד מבין ה-10 שביצעו את פיגוע הטרור ב-2008 במומבאי. הוא נתפס והועמד לדין. יש שאומרים שזה יום הולדתו. אולי גם מעורבות של פקיסטן במעשה, אבל כל האפשרויות נבדקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת