אפגניסטן: הטליבאן חיסל את אחיו של הנשיא

דרמה בקנדהאר: וואלי קרזאי, אחיו של הנשיא קרזאי ואחד האנשים החזקים במדינה חוסל בביתו, ככל הנראה על ידי שומר ראשו. האיש שחוסל נחשב ל"מר מלחמה" ולמי שנגוע בשחיתות ואלימות המאפיינת פושעים יותר מאשר מדינאים. הטליבאן לקח אחריות: "זה אחד ההישגים הגדולים שלנו"

אחמד וואלי קרזאי, אחיו של נשיא אפגניסטן חמיד קרזאי ואחד האנשים החזקים ביותר בדרום המדינה, נהרג היום בירי מתנקש - כך מדווחות סוכנויות הידיעות על בסיס דבריו של אחד מבני המשפחה הנשיאותית האפגנית. הטליבאן לקח אחריות לביצוע החיסול.

"אני מאשר שאחמד קרזאי נהרג בביתו", אמר זלמאי איובי, דובר הממשל בקנדהאר, שם התגורר וואלי קרזאי. על פי הדיווחים מקנדהאר, קרזאי חוסל על ידי שומר ראשו בתוך ביתו.

שעה קלה לאחר הירי, הודיע ארגון הטליבאן לכי הוא האחראי לחיסול. "זה אחד ההישגים הגדולים שלנו", מסר דובר מטעם הטליבאן לסוכנות הידיעות הצרפתית.

וואלי קרזאי הוא אחיו הצעיר של הנשיא ובעל דעות קיצוניות יותר מאחיו הגדול. הוא נחשב לנציג הנאמן ביותר לבני הזרם המוסלמי הפשטוני וזכויותיו ומבקריו טענו כי הוא סוחר בסמים ובנשק, "מר מלחמה" ומי שנגוע בשחיתות ומעשיו מתאפיינים באלימות רבה.

דווקא היום הגיע נשיא צרפת ניקולה סרקוזי לביקור קצר באפגניסטן, במהלכו נפגש עם החיילים הצרפתים המוצבים במדינה. סרקוזי הבטיח לסיים את נסיגת הכוחות הצרפתיים מהמדינה עד תום שנת 2012.

אין זו הפעם הראשונה שמנסים לחסל את וואלי קרזאי. הוא שרד שורה של ניסיונות חיסול, האחרון שבהם בשנת 2009, עד היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת