הילדה שנחטפה מדברת לראשונה: הראיון המלא

בשנת 1991, כשהייתה בת 11 בלבד, נחטפה ג'ייסי לי דוגארד בדרכה לבית הספר. היא הוחזקה על ידי בני הזוג פיליפ וננסי גארידו בחצר האחורית של ביתם, וסבלה מעשי התעללות ואונס במשך 18 שנה, במהלכן גם הביאה לעולם שתי בנות - ילדותיו של האיש שחטף וכלא אותה. עכשיו היא מספרת הכל בראיון מיוחד לרשת ABC. צפו בדבריה

ג'ייסי לי דוגארד בראיון (חדשות 2)

"בואו נבהיר דבר אחד: שמי ג'ייסי לי דוגארד, נחטפתי שהייתי בת 11, ואני רוצה שפיליפ גארידו יידע שאני לא צריכה לשמור על הסוד שלו יותר" - במלים אלו נפתח הראיון המיוחד עם ג'ייסי לי דוגארד, הילדה שנחטפה בדרך לבית הספר והוחזקה בשבי במשך 18 שנה, במהלכם עברה מעשי אונס והתעללות שהובילו גם ללידת שתי בנות לאיש שחטף אותה.

הראיון הטלוויזיוני שהעניקה אמש ג'ייסי לי לעיתונאית דיאן סוייר מרשת ABC האמריקנית הפך תוך זמן קצר לקטע הווידאו הנצפה ביותר ברשת. "קשה לדמיין שמכים אותך מכות רצח... אבל את ממש לא יכולה לדמיין שחוטפים ואונסים אותך. את פשוט עושה את מה שצריך בשביל לשרוד", ניסתה ג'ייסי להסביר כיצד היא הצליחה לעבור את כל השנים הללו.

 

 

דוגארד דיברה בשקט וברוגע גם כשתיארה את מעשי האונס המחרידים שנאלצה לעבור. "אני לא מרגישה שיש בי זעם", היא אומרת, "אני לא אתן לו את זה". כשהיא מספרת על רגעי השחרור שלה, לקראת הפגישה עם אמה האמיתית טרי, ג'ייסי מתוודה: "העולם כולו השתנה בשניות".

במהלך הראיון, מדברת דיאן סוייר על כך ששוטרים וסוכני רשויות החוק הגיעו לבית שבחצרו היא נכלאה עם בנותיה ולא גילו דבר. על כך מוסיפה ג'ייסי כי "אפילו פגשתי את אחד הסוכנים, זה לא היה נראה כאילו אכפת להם".

ג'ייסי לי סיפרה גם על הקושי שבלידת בתה הבכורה  - אותה היא ילדה כשהייתה רק בת 14 - ואומרת שהיה משהו מנחם מבחינתה בלידה. "ידעתי שכבר לא אהיה לבד יותר", לדבריה.

בשלב מסויים בראיון פונה ג'ייסי ישירות אל פיליפ גארידו, האיש שחטף אותה, ואומרת: "אתה לא יכול לגנוב עכשיו כלום, אתה כבר לא יכול לגנוב את אהבתי לאמא שלי, אתה כבר לא יכול לקחת כלום. אלוהים ניצח".

דוגארד סיפרה שהיא לוקחת איתה עכשיו לכל מקום מחרוזת שעשויה מאיצטרובל, מחרוזת שהייתה הדבר האחרון שהחזיקה לפני שנחטפה. "זהו הסמל שלי לתקווה", היא אומרת. "מדוע לא להסתכל על זה בעיניים עד שזה לא מפחיד אותך יותר?".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת