קפריסין: 12 הרוגים בפיצוץ בבסיס בו הוחזק נשק אירני

פיצוץ גדול בבסיס חיל הים בדרום קפריסין גרם למותם של לפחות 12 בני אדם. בבסיס הוחזקו ארגזי נשק ותחמושת שהוחרמו לפני שנתיים מספינה אירנית שהיתה בדרכה לסוריה. הפיצוץ גרם להשבתת תחנת הכוח הגדולה במדינה. "מדובר באסון במימדים תנ"כיים", אמר דובר התחנה קוסטס גבריאלידיס

לפחות 12 בני אדם נהרגו הבוקר בפיצוץ מצבור נשק בבסיס חיל הים בקפריסין. הפיצוץ העז גרם להשבתת תחנת הכוח הגדולה במדינה הממוקמת סמוך לבסיס. "אנחנו לא יכולים להעריך עדיין את מידת הנזק, אבל מדובר באסון במימדים תנ"כיים", אמר דובר התחנה, קוסטס גבריאלידיס.

על פי דיווח של רשת "אל-ערבייה", בבסיס הצבאי בו אירע הפיצוץ מוחזקים ארגזי נשק ותחמושת שהוחרמו לפני שנתיים מספינה אירנית שהפליגה לסוריה בשנת 2009.

"זה נראה כאילו הטילו פצצה ענקית"

בפיצוץ שהחריד הבוקר את בסיס חיל הים "אוונגלוס פלורקיס" בדרום קפריסין נהרגו לפחות 12 בני אדם. לא ברור עדיין מה גרם לפיצוץ, אבל נזק כבד נגרם לקהילה השכנה ולמלון הממוקם סמוך לקו החוף, שלושה קילומטרים ממקום הפיצוץ. הדלתות והחלונות של חדרי האירוח הועפו ממקומם. "המקום נראה כאילו הטילו עליו פצצה ענקית", סיפר עד ראייה לסוכנות הידיעות רויטרס.

הפיצוץ התרחש במצבור נשק בתוך הבסיס ובשל עוצמתו הוא גם גרם להשבתת תחנת הכוח "וסיליקוס" הממוקמת סמוך לבסיס. מדובר בתחנת החשמל הגדולה במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת