שר החוץ הטורקי: "טורקיה, אירן וסוריה הן כמו משפחה"

שר החוץ האירני עלי אכבר סאלח נועד אתמול בטהרן עם עמיתו הטורקי אחמט דאוטולו. השניים שוחחו על המצב הפוליטי באזור, תוך כדי התמקדות במהומות בסוריה. "אם יש בעיות במשפחה, בנות המשפחה צריכות לפתור אותן בעצמן", אמר דאוטולו בתום הפגישה, בהתייחסו לסוריה, טורקיה ואירן

שר החוץ הטורקי אחמט דאוטולו, העורך בימים אלו ביקור מדיני באירן, אמר אתמול במהלך פגישה עם עמיתו האירני עלי אכבר סאלחי כי היחסים בין מדינותיהם הם כמו של משפחה - ולא שכח להשמיע עוד ביקורת על ישראל בפרשת המשט.

"ישראל צריכה להכיר כמו כל מדינה אחרת בעולם שמוטלת עליה האחריות לכל מעשה פשע שהיא מבצעת", אמר שר החוץ הטורקי בתום מסיבת עיתונאים משותפת בין השניים.

"טורקיה, אירן וסוריה הן כמו משפחה", הוסיף דאוטולו וציין: "אם יש בעיות במשפחה, בנות המשפחה צריכות לפתור אותן בעצמן". שר החוץ הטורקי התייחס להיקף הסחר בין טורקיה לאירן והגדיר אותו "משביע רצון".

"שוחחנו על ההתפתחויות האזוריות והתייחסנו גם למצב הפוליטי בסוריה", אמר שר החוץ האירני בתום הפגישה. השניים לא ציינו אם נושא הסנקציות שמטיל המערב על אירן עלה בשיחה.

ארדואן: בלי התנצלות לא תהיה נורמליזציה

ראש הממשלה הטורקי ארדואן התייחס בסוף השבוע למשבר ביחסים עם ישראל בעקבות המשט. "היחסים עם ישראל לא ישובו להיות כפי שהיו בעבר מבלי שהיא תאפשר להעביר לעזה סיוע הומניטרי ותסיר מעליה את המצור ומבלי שנקבל ממנה התנצלות רשמית על המתקפה שלה על המשט והבטחה לפצות את משפחות ההרוגים", אמר ארדואן.

הוא הוסיף כי "הסרת המצור היא המהלך החשוב ביותר להבטחת היציבות באזור ואבן דרך חשובה בדרך לפתרון הבעיה הפלסטינית. ישראל רודפת פעילים בארגוני סיוע עצמאיים שנשלחו לעזה - בניגוד מוחלט להוראות החוק הבינלאומי. עד שכל זה לא יקרה, לא תיתכן נורמליזציה עם ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת