שיא חדש: התאומות הזהות הכי שונות

זוג תאומות זהות שנולדו לאחרונה בבריטניה הצליחו להפתיע את כולם. הסיבה: הן ממש לא זהות. למרות שנולדו בהפרש קטן של 10 דקות האחת מהשנייה, תאומה אחת נולדה במשקל 2.6 קילוגרם ואחותה במשקל גדול הרבה יותר - 3.7 קילוגרם. בין האחיות גם הבדל גובה משמעותי. "לפני הלידה פחדתי שאתבלבל ביניהן", אמרה האם אחרי הלידה

תאומות זהות? לא בדיוק (יח"צ)

כשפמלה סאות'רלנד הבריטית הייתה בהריון עם תאומות זהות, היא פחדה שאנשים לא יוכלו להבדיל בין תאומה אחת לשנייה. אלא שלאחר הלידה הבינה האם שאין לה מה לחשוש: דייזי נולדה במשקל של 3.7 קילוגרם, ואחותה התאומה פופי נולדה במשקל 2.65 קילוגרם. זהו ההפרש הגדול ביותר במשקל של תאומים יילודים שתועד בבריטניה אי פעם.

האם, בת 30, מספרת שההיריון והלידה היו תקינים לחלוטין. "הרגשתי שיש הבדל כלשהו בין התאומות, אבל לא חשבתי שהוא יהיה כל כך דרמטי. הם כלל לא נראות כמו תאומות זהות", אומרת האם. בין התאומות היה גם הבדל גובה ניכר לעין בעת הלידה, למרות שהן נולדו בהפרש זעום של 10 דקות בלבד האחת מהשנייה.

הבדלי גודל בין תאומים עלולים להיות מצב מסוכן, כשתאום אחד לוקח יותר חמצן מהתאום השני בתוך הרחם, אך במקרה הזה לא הייתה בעיה רפואית משום סוג. "לאיש אין בעיה להבדיל בין הבנות ולדעת מי היא מי", אומרת האם המאושרת, "ההבדל ביניהן עדיין בולט, למרות שלשתיהן היום יש תיאבון בריא - אולי פופי רוצה לסגור את הפער מדייזי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת