רוסיה: ספינת נוסעים טבעה בוולגה, עשרות נעדרים

כ-170 איש היו על סיפונה של האוניה "בולגריה" ששטה במימי הנהר הארוך ביותר באירופה, במרחק מאות קילומטרים ממזרח לבירה מוסקבה. מסיבה שעדיין אינה ברורה, היא שקעה. באופן רשמי, דווח עד כה על שני הרוגים ועל חמישה נעדרים. מהמקום חולצו 167 ניצולים

נהר הוולגה. טרגדיה במים השלווים (רויטרס)

ספינה טבעה בצהריים במימי נהר הוולגה שברוסיה, כשעל סיפונה 140 נוסעים ו-33 אנשי צוות. דיווחים רשמיים ראשוניים מלמדים על לפחות שני הרוגים ועל 167 ניצולים שאותרו עד כה - בסיוע כלי שיט אחרים שהפליגו סמוך לאוניה - המכונה "בולגריה" - בזמן שטבעה.

חמישה אנשים נוספים שהיו על סיפונה עדיין מוגדרים נעדרים. נסיבות התאונה הקשה עדיין אינן ברורות. האירוע התרחש במרחק מאות קילומטרים ממזרח לבירה מוסקבה, באזור טטריסטן. כוחות ההצלה הימיים של רוסיה שיגרו לזירת הטביעה סירות שעליהן צוותים שצוידו באמצעים לצלילה.

אנשיהם עורכים חיפושים אחר ניצולים נוספים, כשממעל מסייע להם מסוק שחג בשמי האזור. הוולגה הוא הנהר הארוך ביותר באירופה והוא זורם לאורך כ-3,700 קילומטרים. במסלולו הוא עובר, בין היתר, מצפון-מערב לבירה מוסקבה ובנקודה הקרובה ביותר סנט פטרסבורג, הוא מרוחק ממנה בכ-320 קילומטרים מדרום מזרח לעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת