"תודה לכם ולהתראות"

לאחר 168 שנות פעילות ייסגר העיתון 'ניוז אוף דה וורלד' בבעלותו של איל התקשורת רופרט מרדוק. הסגירה מגיעה לאחר שערוריית האזנות סתר לא חוקיות שביצעו בכירים בעיתון ושהסעירה את בריטניה. "תודה ולהתראות", נכתב בגדול על שערו של הגיליון האחרון

מילות פרידה: הצהובון הבריטי המצליח 'ניוז אוף דה וורלד' שלח הלילה למכונות הדפוס את הגיליון האחרון שלו, לאחר 168 שנות פעילות. בעמוד הראשי התנוסס הכיתוב: "תודה לכם ולהתראות".

הכנתו של הגיליון לדפוס הייתה שיאו של יום אמוציונאלי במיוחד במשרדי החברה. "זה לא המקום שבו אנו רוצים להיות וזה לא המקום שבו מגיע לנו להיות, אבל אני יודע שנפיק גיליון שנוכל להתגאות בו", כתב עורך העיתון קולין מיילר בדואר אלקטרוני ששלח לעובדים בחברה.

סגירתו של העיתון המצליח היא צעד עיקרי בניסיונו של הבעלים, איל התקשורת רופרט מרדוק, להתמודד עם פרשיית שהסעירה את בריטניה - בכירים במערכת העיתון ביצעו האזנות סתר בלתי חוקיות לאלפי בני אדם, ביניהם לבני משפחת המלוכה ולמשפחות שכולות.

"העיתון הטוב ביותר בעולם בין השנים 1843-2011"

העמוד הקדמי והעמוד האחורי של העיתון כוסו בתמונות של ידיעות בלעדיות שפורסמו בו בעבר. בהנהלת העיתון הבטיחו כי כל ההכנסות ממכירות הגיליון ייתרמו לצדקה. "לאחר 168 שנים אנחנו נאלצים לבסוף להיפרד פרידה עצובה אך גאה מאוד מ-7.5 מיליון הקוראים שלנו", נכתב בכותרת המשנה. בפינה הימנית העליונה של עמוד השער נכתב "העיתון הטוב ביותר בעולם, 1843-2011".

בין הכתבים שנכללו בגיליון המיוחד של העיתון נמצא ציטוט של הסופר המנוח ג'ורג' אורוול ממאמר שכתב בשנת 1946 ובו נכתב: "זהו יום ראשון אחר הצהריים, רצוי לפני המלחמה. האישה כבר ישנה בכורסה והילדים נשלחו להליכה ארוכה ונעימה. אתה מניח את כפות רגליך על הספה, מסדר את משקפיך על האף ופותח את 'ניוז אוף דה וורלד'".

כחמישה מיליון עותקים מהגיליון נשלחו הלילה להדפסה ובה בעת עזבו יותר מ-200 עובדי העיתון את חדרי המערכת בפעם האחרונה. "כבר התנצלנו", אמר היום הבעלים מרדוק באיידהו, שם השתתף בכנס גדול בנושא תקשורת. "אנשים אכזבו אותנו... העיתון אכזב את קוראיו", הוסיף בצער.

לטור של ליאור פרידמן - "'ניוז אוף דה וורלד' נסגר, אבל המציצנות נותרה על כנה"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת