הילדה שנחטפה ל-18 שנה מדברת לראשונה

בגיל 11, ליד הבית, חטף אותה סדיסט חולה נפש וכלא אותה במרתף ביתו במשך שמונה עשרה שנה של סיוט. זה קרה בארצות הברית, ולפני שנתיים, רק אחרי שילדה לו שתי בנות - היא נמצאה ושוחררה. החוטף שלה נשלח לכלא לשארית חייו, ועכשיו ג'ייסי לי דוגארד מדברת לראשונה על הזוועה

ג'יסי לי, אז והיום

"קשה לך לדמיין שמכים אותך מכות רצח... אבל את לא יכולה לדמיין שחוטפים ואונסים אותך. את פשוט עושה את מה שצריך בשביל לשרוד" - כך אומרת ג'ייסי לי דוגארד, מי שנחטפה כשהייתה ילדה והוחזקה במשך שנים בביתו של חוטף אכזר שגם אנס אותה, בראיון ראשון לרשת ABC האמריקנית.

בשנת 1991, כשהייתה בת 11 בלבד, נחטפה ג'ייסי לי בדרכה לבית הספר. היא הוחזקה על ידי בני הזוג פיליפ וננסי גארידו בחצר האחורית של ביתם, וסבלה מעשי התעללות ואונס במשך 18 שנה, במהלכן גם הביאה לעולם שתי בנות - ילדותיו של האיש שחטף וכלא אותה.

לפני שנתיים, בזכות סיור מקרי של שוטר בסביבה, היא התגלתה ושוחרר מהשבי. לפני מספר שבועות נשלח פיליפ גארידו, האיש שחטף ואנס אותה, ל-431 שנות מאסר, אבל רק עכשיו היא מרגישה שהגיע הזמן לדבר על החוויה. ג'ייסי מוציאה ספר חדש על זכרונותיה מהשבי ומתראיינת לעיתונאית דיאן סוייר מרשת ABC האמריקנית.

 

 

על לידת בתה: "ידעתי שכבר לא אהיה לבד"

הראיון המלא ישודר רק ביום ראשון בערב, אבל חלק קצר ממנו כבר הופץ ובו ג'ייסי לי מספרת על הקושי שבלידת בתה הבכורה  - אותה היא ילדה שהייתה רק בת 14. ג'ייסי אומרת שהיה משהו מנחם מבחינתה בלידה. "ידעתי שכבר לא אהיה לבד יותר", היא אומרת בדמעות.

האישה ששוחררה מהשבי מספרת על תחושת הבדידות, על השאלות שעולות במוחה הצעיר של ילדה בגיל העשרה שנלקח ממנה החופש, ועל היום שבו היא שוחררה ופגשה אחרי שנים ארוכות את אמה. "אמרתי לה: אני כאן, בואי לקחת אותי. היא השיבה: מותק, מותק, את בחיים, אני באה", ג'ייסי מספרת.

גם אמה של ג'ייסי מתראיינת ומספרת, בעוד ג'ייסי מחזיקה לה את היד, על היום ההוא באוגוסט 1991, בו בתה יצאה לבית הספר – ולא חזרה.  "אני בועטת בעצמי, לו רק באותו היום לא הייתי ממהרת, הייתי ממתינה ומנשקת את הבנות ...", היא אומרת כשדמעות זולגות על פניה.

למרות ניסיון של עשרות שנים בחדשות, דיאן סוייר עצמה נראית כמי שמאד מתרגשת בראיון. בין היתר היא מספרת עד כמה היא התפלאה לגלות שכוחות משטרה וחוקרים הגיעו לביתו של החוטף פיליפ גארידו 60 פעמים. "הם ידעו שהוא עבריין מין, הם באו אליו הביתה 60 פעמים ואף פעם לא שאלו מי זו הילדה בחצר", היא אומרת.     

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת