שיא חדש בארה"ב: תינוק במשקל 7.25 ק"ג

ג'נט ומייקל ג'ונסון מהעיר לונגוויו בטקסס ידעו שהולך להיוולד להם תינוק גדול, אבל רק אחרי שהרופאים הצליחו למשוך אותו החוצה, התברר כי מדובר בשיא אמריקני חדש: התינוק שוקל 7.25 ק"ג ומתנשא לגובה 61 ס"מ. התינוק הועבר לטיפול נמרץ והוא מקבל תזונה ישירות לווריד, אך הרופאים אופטימיים: "הוא בריא, גדול ויפה"

תינוק במשקל כבד למדי של 7.25 קילוגרם ובגובה של 61 ס"מ נולד אתמול בבוקר בניתוח קיסרי בית החולים בטקסס וקבע, ככל הנראה, שיא אמריקני חדש. מדובר ביותר מפי שניים ממשקל ממוצע של תינוק בלידה.

 האם המאושרת, ג'נט ג'ונסון מהעיר לונגוויו, סיפרה בבית החולים כי "כשהרופאים משכו את התינוק החוצה, היה ברור שהוא גדול. אבל אז שקלו אותו והבנתי שזה משהו מיוחד מאד".

כבר לפני שבועות הסבירו הרופאים לג'נט ולבעלה מייקל שהבן שלהם יהיה גדול, והעריכו שמשקלו יהיה כ-5.5 ק"ג. אמו של התינוק אובחנה כסובלת מסכרת היריון, מה שעשוי היה לתרום לגודלו של הרך הנולד. ההורים לעתיד עוד הספיקו להגיד לקרוביהם שלא לקנות לתינוק בגדים במידה "ניו-בורן", אבל התינוק שבר גם את הציפיות הגדולות ביותר."זה התינוק הכי גדול שראיתי ב-20 שנות עבודה במחלקת היולדות", סיפרה האחות מארי בת' שיילדה את התינוק. "אבל אנחנו מעדיפים לא לראות תינוקות בכזה גודל, להורים יהיה לא קל לגדל אותו".

התינוק גדל הגוף הועבר למחלקת טיפול נמרץ ילדים של בית החולים, והוא מקבל מזון באמצעות צינור המחובר לווריד, זאת משום שחלב האם אינו מספק את התזונה המלאה עבורו. הרופאים בודקים את רמת הסוכר בגופו מדי שעה, כדי לוודא שהוא תקין, אולם אומרים: "התינוק גדול, בריא ויפה".

למרות גודלו העצום של התינוק, לא מדובר בשיא עולמי חדש. על פי ספר השיאים של גינס, האם שמחזיקה בשיא עד היום היא אנה בייטס הקנדית, שבשנת 1879 ילדה תינוק במשקל 11 ק"ג ובגובה 76 ס"מ, אולם הוא נפטר כמה שעות אחרי לידתו. בייטס עצמה התנשאה לגובה 2.25 מטרים, סבלה ממחלה גנטית נדירה ועבדה כ"ענקית" בקרקס. התינוק הגדול ביותר שנולד לאם בריאה, נולד באיטליה בשנת 1955, במשקל 10.2 ק"ג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת