בטי פורד נפטרה בגיל 93

שמה הפך לשם נרדף לגמילה מסמים ואלכוהול ואמש היא הלכה לעולמה בגיל 93. בטי פורד, אחת מנשות הנשיא המשפיעות ביותר בהיסטוריה האמריקני, תיזכר כמי שסירבה להישאר מאחורי הקלעים וניצלה את הבמה של הגברת הראשונה כדי לקדם מטרות טובות

בטי פורד. ארכיון (רויטרס)

אחת מנשות הנשיא המשפיעות ביותר אי פעם בהיסטוריה של ארצות הברית, בטי פורד, הלכה אמש לעולמה בגיל 93. פורד, שהתמודדותה עם התמכרות לאלכוהול וסמים היוותה השראה בשבילה לפתיחת מרכזי גמילה רבים, הפכה לשם נרדף לגמילה מוצלחת. בעלה של בטי, הנשיא לשעבר ג'רלד פורד, נפטר לפני 5 שנים, גם הוא היה בן 93 במותו.

"היא הייתה רעיה ואם נפלאה, חברה טובה ואשת נשיא אמיצה", אמר הנשיא לשעבר ג'ורג' וו. בוש עם שמע הבשורה. "איש לא ידע להתמודד עם מאבקי החיים עם יותר חוסן וכנות ממנה", אמר בוש והוסיף, "כולנו למדנו מהאתגרים מולם עמדה בחייה".

פורד תיזכר לנצח כאחת מנשות הנשיא הראשונות שהשתמשו במעמד כמנוף לקידום מטרות נעלות. בזמן שהותה בבית הלבן, קידמה פורד את המאבק בסרטן השד, את הגמילה מהתמכרויות ואת זכותן של נשים להפיל. מרכזי הגמילה שלה גמלו כ-90,000 בני אדם מאז שנפתחו, ביניהם אליבת' טיילור, ג'וני קאש ולינדזי לוהאן.

 רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק