קונגו: כ-50 הרוגים בהתרסקות מטוס

מטוס של חברת "הוואה בורה" ובו 112 נוסעים ואנשי צוות התרסק על מסלול הנחיתה, ככל הנראה עקב אובדן שליטה של הטייס עליו ובשל תנאי מזג אוויר קשים. עד כה, אותרו 40 ניצולים - ומירב המאמץ מוקדש כעת בניסיון לאתר את הנעדרים, בתקווה למצוא ניצולים נוספים

התרסקות מטוס בקונגו (AP)

תנאי מזג האוויר באפריקה איימו לא אחת על התנהלות התחבורה האווירית כסדרה, אבל הערב גבו מחיר כבד במיוחד. מטוס "בואינג 727" של חברת "הוואה בורה" התרסק יחד עם 112 הנוסעים ואנשי הצוות שבו בדרום קונגו, בעת שניסה להגיע אל מסלול הנחיתה בנמל התעופה הבינלאומי של המדינה האפריקנית. עד כה, עומד מניין ההרוגים על 53 בני אדם - ונספרו כ-40 ניצולים.

חקירה ראשונית העלתה כי תנאי מזג האוויר הקשים הם שגרמו לאסון. הטייס ככל הנראה איבד את השליטה, ואז התרסק בעוצמה אל תוך מסלול הנחיתה. מנכ"ל חברת התעופה אמר לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי "הוא ניסה לנחות, אך לא הצליח להגיע למסלול בזמן".

בשעה זו מתרכזים המאמצים באיתור הנעדרים, בתקווה שכמה שיותר מהם יתבררו כניצולים. חברת "הוואה בורה" ידעה אסון דומה ב-2008, אז התרסק מטוס נוסעים שלה בפרבר של העיר גומא שבמזרח קונגו. אותה תאונה קטלנית גבתה אז את חייהם של 44 בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת